ثبت‌نام کتابفروشی‌های سراسر کشور در چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان آغاز شد.
آغاز ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در جام باشگاه‌های کتابخوانی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی رویداد‌های ترویج کتابخوانی، ثبت‌نام کتابفروشی‌های متقاضی شرکت در  طرح  باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان از  روز یک‌شنبه 23 تیرماه آغاز شده است و  کتابفروشی‌های علاقه‌مند به مشارکت در طرح فروش کتاب به باشگاه‌های کتابخوانی می‌توانند تا هشتم مردادماه از طریق وب‌سایت jam.ketab.ir نام نویسی کنند.

براساس این طرح، به هریک از اعضای باشگاه‌های کتابخوانی تا سقف خرید ۶۰ هزار تومان، ۵۰ درصد یارانه تعلق می‌گیرد. همچنین مهد کودک‌های فعال به تناسب تعداد اعضای باشگاه‌های کتابخوانی تا سقف یک میلیون تومان از  ۵۰ درصد یارانه برخوردار می‌شوند.

فهرست کتاب‌های برگزیده هفت سال اخیر مشمول تخفیف تدوین شده و  با عنوان کتاب‌های پیشنهادی چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در اختیار کتابفروشان قرار می‌گیرد.

فهرست کتاب‌های برگزیده در سایت خانه کتاب ایران بارگذاری و از طریق ستادهای اجرایی شهرستان‌ها دراختیار باشگاه‌ها و کتابفروشی‌های مشارکت‌کننده در جام باشگاه‌های کتابخوانی و مهدکودک‌ها قرار خواهد گرفت.

همچنین مدت زمان اجرای طرح در سراسر کشور تا پایان اسفندماه خواهدبود. ارائه تخفیف در این طرح تنها شامل کتاب‌های پیشنهادی معرفی‌شده از سوی دبیرخانه جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان است و سایر کالاهای فرهنگی عرضه‌شده در کتابفروشی را شامل نمی‌شود.

خرید کتاب فقط برای اعضای باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوانی امکان‌پذیر است که در سایت www.bookpromotion.ir  ثبت‌نام کرده باشند.

جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان را معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی، به منظور توسعه فرهنگی و ترویج کتابخوانی برگزار می‌کند. این رویداد با همکاری ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور و موسسه خانه کتاب با عنوان «جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان»  برگزار می­‌شود. 

جام باشگاه‌های کتابخوانی با مشارکت نهادهای غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی و عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها از جمله نهاد کتابخانه‌های عمومی، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، صندوق بین‌­المللی کودکان سازمان ملل متحد یونیسف،کمیسیون ملی یونسکو، سازمان بهزیستی،سازمان شهرداری­‌ها و دهیاری‌های کشور، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، خانه کتاب و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در شهرها و روستاهای متقاضی برگزار می­‌شود.
کد مطلب : ۲۷۸۳۱۵
http://www.ibna.ir/vdcdfj0xkyt05s6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما