تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س):

پیام‌های دینی با قالب‌های هنری به مردم عرضه شود

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: انتقال پیام‌های دینی در قالب‌های هنری به‌ویژه شعر تاثیرگذاری ویژه‌ای در ذهن و فکر مردم می‌تواند داشته باشد که چند منبر و خطابه آن اثربخشی را ندارد.
پیام‌های دینی با قالب‌های هنری به مردم عرضه شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آیت‌الله سید محمد سعیدی روز پنجشنبه در اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر فاطمی در پژوهشکده علامه طباطبایی قم افزود: احیای معارف و امر اهل‌بیت (ع) رسالت بزرگی بوده که بر عهده شاعران به‌ویژه شاعران آیینی نهاده شده است.

وی تصریح کرد: شعری که در تراز اسلام ناب، اسلام مقاومت و اسلام منطبق بر اصول اهل‌بیت (ع)، اسلام محرک و مشوق باشد، در منطق اسلام مطلوب و موردقبول است.

وی گفت: در احادیث و متون تاریخی نمونه‌هایی از اشعار اهل‌بیت (ع) به یادگار مانده است، رویه اهل‌بیت (ع) در سرودن شعر به نحوی بود که با اشعار آن‌ها شاعران گمنام و جوان در حاشیه نروند و به ورطه فراموشی نیفتند.

آیت الله سعیدی در ادامه با اشاره به حدیثی از کتاب عیون الاخبار از امام رضا (ع) عنوان کرد: زنده نگه‌داشتن امر اهل‌بیت (ع) با یادگیری علوم اهل‌بیت (ع) و آموزش دادن آن به سایر مردم عملیاتی می‌شود چراکه درصورتی‌که مردم به زیبایی‌های کلام اهل‌بیت (ع) پی برند بدون شک از آن تبعیت و پیروی می‌کنند.

وی اضافه کرد: آن چیزی ماندگار و بر حق است که با محوریت اهل‌بیت (ع) باشد، گمراهی و انحرافات بسیاری از مردم به دلیل این است که مبلغان دینی کلام و محاسن سخنان اهل‌بیت (ع) را به گوش آن‌ها نرساندند.

دهه کرامت همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر با شعار «حضرت فاطمه معصومه (س)، جلوه کرامت و مهربانی» آغاز شد.

آخرین روز دهه کرامت، همزمان با سالروز ولادت پر خیر و برکت ثامن‌الحجج، حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) در روز ۲۳ تیرماه (۱۱ ذی‌القعده) است.

نخستین کنگره ملی شعر فاطمی پیرامون شخصیت حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار و امروز در مراسم اختتامیه این کنگره از شاعران برگزیده تجلیل به عمل آمد.
کد مطلب : ۲۷۸۱۳۷
http://www.ibna.ir/vdcfmcd0ew6deya.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما