رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان فرمودند: «مسئله‌ کتاب‌خوانی و نهضت کتاب‌خوانی خیلی در بین مجموعه‌های دانشجویی رواج مطلوب را نداشته. من این را باز هم تأکید می‌کنم: شما احتیاج دارید بخوانید، احتیاج دارید بدانید.»
انتقاد رهبری از کم‌رونق بودن بحث کتابخوانی در مجموعه‌های دانشجویی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مقام معظم رهبری؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، چهارشنبه 1 خردادماه همزمان با شانزدهم ماه مبارک رمضان، در دیدار با جمعی از دانشجویان، ضمن صحبت درباره مسائل و مشکلات روز جامعه، مساله خصوصی‌سازی، افراط و تفریط و ... در بخشی از سخنانشان ضمن انتقاد از کم‌رونق بودن بحث کتابخوانی در مجموعه‌های دانشجویی، بر اهمیت کتاب و کتابخوانی تأکید کردند.
 
بیانات رهبری در موضوع کتابخوانی در دیدار با دانشجویان (1 خرداد 98)

«البته طبق گزارشی که به من دادند، یک توصیه‌ای که ما همیشه می‌کردیم، [یعنی] مسئله‌ کتاب‌خوانی و نهضت کتاب‌خوانی خیلی در بین مجموعه‌های دانشجویی رواج مطلوب را نداشته. من این را باز هم تأکید می‌کنم: شما احتیاج دارید بخوانید، احتیاج دارید بدانید. (حالا من ان‌شاءالله اگر فرصت شد عرض خواهم کرد) شما نهضت کتاب‌خوانی باید راه‌ بیندازید، واقعاً کتاب بخوانید، مطالعه کنید.

من البته در جلسات قبلی که با دانشجوها داشته‌ام، مکرر صحبت کتاب‌های شهید مطهری را کرده‌ام، اما نمیخواهم بگویم صرفاً آن؛ نه، شماها خودتان، هیأت‌های اندیشه‌ورزتان، بچه‌های پیشکسوت‌ترتان بنشینند، فهرست مطالعاتی و برنامه‌ مطالعاتی برای جاهای مختلف، قشرهای مختلف برنامه‌ریزی کنند، طراحی کنند و تعریف کنند و مانند این کارها. این خیلی چیز لازمی است.»
کد مطلب : ۲۷۶۳۴۲
http://www.ibna.ir/vdcba0b55rhbzfp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما