این جایزه ادبی به ارزش 10هزار پوند قرار است از این پس با حمایت مالی دانشگاه متروپولیتن منچستر دوباره فعالیت خود را شروع کند.
جایزه ادبی کتابخانه پورتیکو منچستر برگشت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، جایزه ادبی تازه تاسیس پورتیکو بعد از چهار سال غیبت با حامی جدیدش دوباره فعالیت خود را آغاز کرده است. این جایزه ادبی به ارزش 10هزار پوند قرار است از این پس با حمایت مالی دانشگاه متروپولیتن منچستر دوباره فعالیت خود را شروع کند.  
 
جایزه پورتیکو اولین بار در سال 1985 توسط کتابخانه پورتیکو شهر منچستر افتتاح شد ولی به دلایلی از سال 2015 تا کنون تعطیل شده بود. حالا کالج نویسندگی دانشگاه منچستر به عنوان حامی جدید این جایزه معرفی شده است.
 
جایزه پورتیکو تنها جایزه ادبی منحصر به فرد بریتانیا است که از نوشته‌ها و داستان‌های برجسته منتشر شده در شمال این کشور تقدیر می‌کند. این جایزه در سه حوزه داستان، مستند و شعر تنها به نویسندگان ساکن بریتانیا اختصاص دارد.  
 
به گفته مسئولان برگزاری جایزه قرار است اسامی نامزدهای نهایی در ماه نوامبر امسال اعلام شود و طی مراسمی در ژانویه 2020 در محل کتابخانه پوریتکو شهر منچستر جایزه نفر برتر اعطاء شود. معمولاً جایزه به نویسندگان ساکن شمال انگلیس داده می‌شود که امسال نیز این رسم طبق سال‌های گذشته ادامه می‌یابد.
 
جیمز دراپر مدیر کالج نویسندگی دانشگاه منچستر گفت: امسال اولین سال حضور این دانشگاه در جایزه ادبی کتابخانه این شهر است و این افتخار بزرگی برای اساتید و مدیران دانشگاه خواهد بود. لین آلن مدیر کتابخانه 212 ساله پورتیکو نیز از همکاری این کتابخانه با دانشگاه منچستر اظهار خرسندی کرد.
 
وی گفت: امسال شهر منچستر برای اولین بار از سوی یونسکو به عنوان شهر ادبیات انتخاب شده است و فعالیت دوباره این جایزه موجب ارتقای سطح ادبی میان ناشران مختلف خواهد شد.
 
از برندگان گذشته این جایزه می‌توان به اسامی مثل بنجامین میر و ریچارد بنسون، آنتونی بورخس، هیلاری منتل و سیمون آرمیتیج اشاره کرد. امسال کتاب‌های منتشر شده بین اول ژانویه 2017 تا 31 جولای 2019 در مسابقه شرکت داده می‌شوند.
 
کد مطلب : ۲۷۶۰۲۶
http://www.ibna.ir/vdcauinui49n0w1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما