کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جشنواره داخلی فلسطین فراخوان داد

29 ارديبهشت 1398 ساعت 16:39

فراخوان جشنواره داخلی فلسطین با هدف ترویج ادبیات مقاومت منتشر شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، روابط عمومی انجمن قلم با اشاره به جمله «اصولاً اين تكليف همه مسلمين است كه قدس را آزاد كنند و شر اين جرثومه فساد را از سر بلاد اسلامی قطع كنند.» از امام خمینی (ره) و در معرفی این جایزه آورده است: فلسطین، قبله اول مسلمین جهان و نماد وحدت، عزت و مقاومت اسلامی است. آرمان آزادسازی قدس نیز آرمانی اسلامی، انسانی و جهانی است. از همین رو رسالت امروز ما و همه آزادی خواهان جهان هم صدایی و هم نوایی با ملت مظلوم فلسطین در راه آزادسازی قدس شریف است. همصدایی و همسنگری با ملت راست قامتی که با قدرت ایمان، هفتاد سال در برابر رژیم نژادپرست و متجاوز صهیونیستی مقاومت کرده‌اند.

تاسیس «جشنواره داخلی فلسطین» که یک جشنواره مردمی و غیردولتی و از زیرشاخه‌های جایزه جهانی فلسطین است، راهکاری فرهنگی برای تحقق این مهم است. هدف غایی و نهایی از برگزاری این جشنواره شناسایی و معرفی برترین و جدیدترین‌ آثار ادبی منتشرشده شاعران، نویسندگان و ناشران ایرانی با موضوع فلسطین، مقاومت و آزادی قدس شریف است.

موضوع:
در نخستین دوره جشنواره داخلی فلسطین، برترین آثار تولید شده با موضوع فلسطین، مقاومت و آرمان آزادی سازی قدس شریف که پیش از این چاپ و منتشر نشده‌اند، بررسی و انتخاب خواهند شد. در این جایزه، آثار در شاخه‌های زیر بررسی و داوری می‌شوند:
1 - داستان و شعر بزرگسال
2 – داستان و شعر کودک
3 - داستان‌های کوتاه(داستانک)
4 - رمان
5 – نثر ادبی(قطعات ادبی)

مهلت و نحوه ارسال آثار:
علاقه‌مندان به شرکت در «جشنواره داخلی فلسطین» می‌توانند آثار خود را حداکثر تا پایان شهریورماه سال جاری با ذکر مشخصات کامل (شامل: نام، نام‌خانوادگی، کدملی، سن، تحصیلات، نشانی کامل پستی، ایمیل، تلفن منزل و همراه) به نشانی الکترونیکی anjomanghalam1393@gmail.com  ارسال کنند.
 


کد مطلب: 275906

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/275906/جشنواره-داخلی-فلسطین-فراخوان

ایبنا
  http://www.ibna.ir