کتاب «هزارتوی سعودی»، روایتی از لایه‌های زیرین مردم، دین، حکومت و خاندان سلطنتی عربستان سعودی است که از سوی نشر اسم برای دومین بار راهی بازار نشر شد.
روایت سردبیر وال‏ استریت ژورنال از زندگی و حکومت آل سعود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اثر غیرداستانی «هزارتوی سعودی»، روایتی نزدیک از لایه‌های زیرین مردم، دین، حکومت و خاندان سلطنتی عربستان سعودی است. این کتاب حاصل 35 سال مطالعه و پژوهش کارن الیوت هاوس؛ سردبیر سابق وال‏ استریت ژورنال و برنده جایزه پولیتزر است. «هزارتوی سعودی» را نگار باغانی و ابراهیم موسوی ترجمه کرده‌اند و از سوی نشر اسم به چاپ دوم رسیده است.
 
همچنین در روزهای اخیر سه کتاب دیگر نشر اسم با عنوان‌های «سرشار زندگی»، «تذکره اندوهگینان» و «آمریکایی» نیز تجدید چاپ و روانه بازار کتاب شدند.
 
«سرشار زندگی»، قصه‌ای از خرده دلشوره‌های زن و شوهری است. شرح واقعی بخش‌هایی از زندگی نویسنده‌اش جان فانته است که با زبانی طنزآمیز گوشه‌های لطیفی از عشق به همسرش را برای خواننده‌ به تصویر می‌کشد. سرشار زندگی را محمدرضا شکاری ترجمه کرده و اکنون چاپ چهارم آن در کمتر از دو سال به کتابفروشی‌ها رسیده است.


«تذکره اندوهگینان» نیز بازنویسی یک نسخه دست‌نویس قرن چهارم است. نسخه‌ای که خود، داستان و سرگذشتی دارد. داستان از دلباختگی پسری چوپان و حادثه‌ای که در پی آن رخ می‌دهد، آغاز می‌شود. حادثه‌ای که عبدالله، پسر سرگشته داستان را در آستانه سفر قرار می‌دهد. سفری که بیش از آن‌که وی را در زمین سیر دهد، در خویشتن فرو می‌برد و عبدالله در سفر چاره سرگشتگی خویش را می‌جوید. سفری دراز از نبودن و سرگشتگی تا بازگشت و وصال. تذکره اندوهگینان نوشته حسام‌الدین مطهری است و اکنون چاپ دوم آن منتشر شده است.
 
کتاب «آمریکایی»، اثر هاوارد فاست؛ یکی از پیشروترین نویسندگان معاصر آمریکا است. آمریکایی که براساس رخدادهای تاریخی واقعی نوشته شده، داستان تبدیل معلمی ساده، با چهره‌ای نه چندان جذاب، به یکی از پرحاشیه‌ترین مردان آمریکا است. روایتی است از قماری بزرگ برای اصلاحات ساختار سرمایه‌داری در سرزمین رویاها. این کتاب توسط فریدون مجلسی ترجمه شده و اکنون به چاپ دوم رسیده است.
کد مطلب : ۲۷۵۷۹۷
http://www.ibna.ir/vdceon8wfjh8ffi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما