?> ?> ۴۰ هزار کتاب به زندان‌های کشور اهدا شد | ایبنا
تلاش خیرین برای ایجاد فضای فرهنگی و آموزشی در زندان‌ها؛

۴۰ هزار کتاب به زندان‌های کشور اهدا شد

مراسم اهدای چهل هزار جلد کتاب به زندان‌های سراسر کشور با حضور جمعی از مسئولان و خیرین چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه برگزار شد.
۴۰ هزار کتاب به زندان‌های کشور اهدا شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران مراسم اهدای چهل هزار جلد کتاب به زندان‌های سراسر کشور چهارشنبه 17 بهمن ماه برگزار شد.

حبیب‌الله بوربور، رییس هیات مدیره مجمع خیّرین کشور با گرامی داشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی اظهار کرد: اگر امنیت و آرامش داریم و می توانیم به فکر کمک به هموطنانمان باشیم به خاطر وجود ولایت فقیه است.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم مجمع خیرین کتابخانه ساز علاوه بر ساخت کتابخانه به چاپ و توزیع کتاب بین نیازمندان هم روی بیاورند . همچنین در منزل مردم کتاب های زیادی وجود دارد که خوانده نمی‌شود و این کتاب‌ها می توانند به دست کسانی مانند زندانیان برسند و در آن فضا مورد استفاده قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: کتابی که می‌خواهیم واگذار کنیم چیزی باشد که زندانی‌ها خودشان هم خواهان آن باشند و در واقع بنا بر سفارش و نیاز آنها کتاب ها را تهیه و توزیع کنیم.

رشیدی معاون سلامت اداره کل زندانهای استان تهران نیز در سخنانی با اشاره به خدمات حاج علی روحی از خیّرین برجسته و عضو هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور در زندان‌ها گفت: ایشان در هر جایی که کاری زمین مانده باشد حاضر می‌شوند و در زندان ها هم خدمات بسیاری ارائه کردند.

وی افزود: طی این سال‌ها فضای فرهنگی و آموزشی در زندان‌ها رونق پیدا کرده است و فرد بی سوادی در زندان ها نیست و اگر کسی بی سودا باشد نهضت به او در همان زندان آموزش می‌دهد. اگر بتوانیم برای زندانیان ایجاد اشتغال کنیم به موفقیت بسیار بیشتری دست پیدا می کنیم.

افسر صفائیان نائب رئیس انجمن ناشران نیز در سخنانی با بیان این که هر ساله اهدای کتاب به زندان ها از سوی مجمع ناشران صورت می‌گیرد، اظهار کرد: امسال با همکاری مجمع خیرین کشور این حرکت به شکل گسترده‌تر و منظم تری صورت گرفت. امسال 40 هزار کتاب را با استان‌های کرمانشاه و سیستان و بلوچستان ارسال کردیم و کتابخانه زندان های 31 استان کشور نیز تجهیز شد.

وی خاطرنشان کرد: در نوع چینش کتاب ها نیز امسال توانستیم تنوع خوبی را رعایت کنیم و در هر جعبه از نشرهای مختلف کتاب ها را چیدیم و به استان‌ها ارسال کردیم. امیدوارم روزی زندان های کشور به دانشگاه تبدیل شود.

یحیی دهقانی، عضو اتحادیه ناشران تهران و مصطفی محبی مدیر کل زندان های استان تهران نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.در پایان از سوی مجمع خیرین کشور از حاج علی روحی با اهدای لوح به پاس تلاش‌هایش در امور خیریه تقدیر و تشکر به عمل آمد.
کد مطلب : ۲۷۱۶۸۰
http://www.ibna.ir/vdcbw8b5grhbz0p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما