«سلام، من صفر هستم» نوشته‌ لوکا نوولی با ترجمه‌ حسین ابوالقاسمی کتابی علمی است که با زبان و تصویری متفاوت، مخاطبان را با مفاهیم علمی آشنا می‌کند.
سفر به دنیای عدد صفر
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «سلام، من صفر هستم» نوشته‌ لوکا نوولی داستان واقعی و عجیب آقای هیچ است و بیان می‌کند که چگونه به عددی سحرآمیز تبدیل می‌شود و میلیون‌ها میلیون ارزش دارد.
 
براساس خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون‌، در این کتاب مخاطبان گروه سنی «ج» با موضوع‌هایی همچون هیچ، تاریخچه‌ علامت‌گذاری، تولد عدد صفر، شیوه‌ برخورد اقوام مختلف با این عدد، به کارگیری عدد صفر در هندسه و... آشنا می‌شوند.

این اثر یکی از چهار جلد کتاب مجموعه‌ای علمی است که از سوی انتشارات بریوسکی ایتالیا منتشر شده و سه جلد دیگر آن نیز «سلام، من زمین هستم»، «سلام، من روبات هستم»، «سلام، من زمان هستم» نام گرفته و تصویرگری آن را نیز لوکا نوولی بر عهده داشته است.

در بخشی از مقدمه‌ این کتاب که با ترجمه‌ حسین ابوالقاسمی منتشر شده، می‌خوانیم: «داستانی که از هندوستان شروع می‌شود، تا شرق و غرب عالم گسترش می‌یابد و در رایانه‌ها و تلفن‌های همراه امروزی ادامه دارد. صفر، در کنار برادرش «یک» می‌تواند نمایان‌گر همه‌ اعداد و کلمات عالم باشد. اگر دقیق نگاه کنیم این داستانی است با چاشنی امید برای کسانی که احساس می‌کنند مثل «صفر» هستند، حال آنکه‌؛ اعداد بسیاری در درون و بیرون خود دارند.»

«سلام، من صفر هستم» ۱۴ فصل و ۸۰ صفحه دارد و با شمارگان 7 هزار نسخه و قیمت 75 هزار ریال قابل خریداری است.

گفتنی ‌است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حق انتشار این اثر را بر اساس قوانین بین‌المللی حق نشر از ناشر ایتالیایی با عنوان Francesco Brioschi Editore خریداری کرده است.
 
کد مطلب : ۲۶۸۹۶۲
http://www.ibna.ir/vdcaianuu49nio1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما