«خشم قلمبه‌» داستان مهارتی به قلم و تصویرگری میری دلانسه از جمله آثاری است که در ۱۰ سال گذشته به کتاب‌های محبوب کانون نزد مخاطبان کودک تبدیل شده است.
آموزش کنترل خشم به کودکان در «خشم قلمبه»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ۱۰ سال پیش کتاب «خشم قلمبه‌» از سوی انتشارات کانون در اختیار مخاطبان قرار گرفت و اکنون در چاپ ششم وبا شمارگان ۵هزار تعداد کلی آن به ۴۳هزار نسخه رسیده است.

این کتاب علاوه بر عرضه در مراکز فروش کانون در عین حال در مراکز و کتاب‌خانه‌های کانون سراسر کشور نیز با استقبال گسترده‌ای روبه‌رو شده و یکی از کتاب‌هایی است که در ۱۰ سال گذشته در شمار کتاب‌های محبوب اعضای کانون قرار گرفته است.

خشم قلمبه با ترجمه‌ سیدمحمدمهدی شجاعی، به کودکان بالای ۶ سال می‌آموزد که به هنگام درگیر شدن با احساس خشم چه‌طور برخورده کرده و خود را از صدمه‌های عدم کنترل این احساس رها کنند.

بر اساس خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این کتاب پسر کوچک خشمگینی به خانه بازمی‌گردد، او به شدت عصبانی است و بالاخره احساس او در قالب موجودی وارد زندگی‌اش می‌شود. این موجود خیلی بزرگ آرام آرام دست به تخریب می‌زند و پسر ناچار است برای این‌که صدمه‌ی بیش‌تری به زندگی‌اش نخورد این موجود را کنترل کند.

این کتاب ۳۲ صفحه‌ای، با تصاویری نیمه رئال و تمام رنگی مخاطب را با یکی از مشکلات روزمره‌اش روبرو می‌کند. مشکلی که گاهی نمی‌تواند درباره‌ی آن صحبت کند و تاثیرهای عینی آن برایش قابل تفکیک نیست.

«خشم قلمبه» نخستین بار در سال ۱۳۸۷ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد و پیش‌تر در ۳۸‌هزار نسخه به دست مخاطبان رسیده است.

این اثر هم‌اینک با قیمت ۳هزار و ۶۰۰ تومان و با شمارگان ۵هزار نسخه به دست مخاطبان رسیده است.

کتاب «خشم قلمبه» با رعایت قوانین بین‌المللی حق نشر از ناشر فرانسوی آن  (I'e'Cole des Loisirs)خریداری شده است.
کد مطلب : ۲۶۸۸۱۳
http://www.ibna.ir/vdcfycd0mw6dvca.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما