هشت کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بسته‌ بیست‌وهفتم لاک‌پشت‌پرنده قرار گرفته و به خانواده‌ها و مخاطبان پیشنهاد شده است.
«خاله پیرزن» و «نابغه‌ عصر حجر» در بسته‌ لاک‌پشت‌پرنده
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گروه داوری لاک‌پشت پرنده به مناسبت‌های مختلف فهرستی از بهترین کتاب‌های گروهِ ادبیات، دین و علوم انسانی، علمی و آموزشی، هنر و سرگرمی و آثار منتشر شده برای کودکان زیر پنج سال را معرفی و از خانواده‌ها دعوت می‌کند تا با حضور در کتاب‌فروشی‌ها و خرید کتاب‌های کودک و نوجوان، در این حرکت فرهنگی شرکت کنند.

بر اساس گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در بسته‌ پیشنهادی شماره بیست‌وهفتم، بهترین کتاب‌های پاییز ۱۳۹۶ که موفق به دریافت سه تا پنج لاک‌پشت پرنده شده‌اند، معرفی شده است که در این فهرست نام کتاب‌ «خاله پیرزن» به نویسندگی و تصویرگری راشین خیریه با دریافت پنج لاک‌پشت، و «دعاهایی برای صلح جهانی» اثر جین گودال با ترجمه‌ نفیسه‌ اعرابی، مجموعه‌ شش جلدی «ماجراهای نابغه‌ عصر حجر» اثر جری بایلی و فلیسیالاو با ترجمه‌ی مجید عمیق و  «شکل‌ها و حرف‌ها» اثر علی خدایی با دریافت چهار لاک‌پشت‌پرنده از کانون به چشم می‌خورد.

«یک جای بهتر» نوشته‌ پریسا یاورزاده، «خرگوش باهوش» نوشته‌ حسین فدایی‌حسین، «اسرار خانه‌ کبوتران» اثر سوب‌ها دراسین‌گوپتا با ترجمه‌ شهناز صاعلی و «در سکوت ماسه‌ها» نوشته‌ کمال شفیعی از تولیدات کانون نیز موفق به دریافت سه لاک‌پشت پرنده شدند.

گفتنی‌است پیش از این نیز در فهرست بسته‌های پیشنهادی گروه لاک‌پشت‌پرنده که به مناسبت‌های مختلف منتشر شد، تعداد زیادی از کتاب‌های داستانی و رمان نوجوان کانون به مخاطبان معرفی شده بود.

گروه داوری لاک‌پشت پرنده متشکل از معصومه انصاریان، محمود برآبادی، جعفر توزنده‌جانی، شکوه حاجی‌نصرالله، مینا حدادیان، شیوا حریری، شادی خوشکار، فاطمه زمانی، علی‌اصغر سیدآبادی، گیسو فغفوری، حدیث لزرغلامی، نلی محجوب، مریم محمدخانی، فرمهر منجزی و رویا میرغیاثی هستند.
کد مطلب : ۲۶۸۳۱۵
http://www.ibna.ir/vdccs4qip2bqe18.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما