احمد مسجدجامعی از مردم، اهالی فرهنگ و هنر و پدیدآورندگان کتاب برای حضور چشمگیر در آیین کتابگردی ۹۷ قدردانی کرد.
تقدیر مسجدجامعی از مردم برای حضور گسترده در «کتابگردی۹۷»
 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عضو شورای شهر تهران در حاشیه چهل و هشتمین سال جشنواره فیلم کودک و نوجوان «رشد» که در سینما فلسطین انجام‌ شد،در گفتگویی با اشاره به حضور چشمگیر مردم در کتابگردی ۹۷ که روز پنجشنبه یکم آذرماه در کتابفروشی‌های تهران و سراسر کشور برگزار شد، از تمامی شرکت‌کنندگان در این آیین از جمله هنرمندان، نویسندگان، ناشران، روحانیون، دانشگاهیان، مسئولین، اهالی رسانه، شهرداران و اعضای شوراهای شهر و روستا و سایر اقشار و گروه‌ها تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این آیین هر سال پرشکوه‌تر از سال قبل برگزار شود. 

او گفتگوی رودرروی مردم با پدیدآورندگان کتاب، رونق اقتصاد نشر و توجه به کتابفروشی‌ها به عنوان کانون‌های توزیع فکر و اندیشه را از جمله دستاوردهای کتابگردی ۹۷ برشمرد.

مسجد‌جامعی یکی دیگر از ویژگی‌های کتابگردی امسال را توجه به کتاب‌فروشی‌های کوچک در محلات تهران و برخی شهرهای ایران برشمرد و در این زمینه افزود: به غیر از بازدیدهایی که تیم‌ کتابگردی تهران از برخی کتابفروشی‌های محلات تهران داشت، اخبار رسیده از برخی شهرهای دیگر هم حکایت از حضور گرم مردم و چهره‌های فرهنگی در کتابفروشی‌های محلات داشت.حتی شنیدم در یکی از شهرهای کوچک که کتابفروشی بزرگی هم ندارد راه اندازی کتابفروشی و تقویت حرکت کتابگردی به یک خواست عمومی از سوی نسل ‌جوان این شهر تبدیل شده است.


وی در ادامه به برخی انتقادها از برنامه کتابگردی امسال در تهران اشاره کرد و افزود: حضور در کتابفروشی‌های محلات یکی از برنامه‌های ما در کتابگردی ۹۷ بود که در این زمینه ضمن بازدید از چند کتابفروشی محلات تهران، راهکارها برای حفظ و تقویت این کتابفروشی‌ها نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. البته این نکته را هم می‌پذیرم که به سبب کمبود وقت فرصت نشد به تعداد بیشتری از کتابفروشی‌های محلات تهران سر بزنم.

                               

وی در عین حال افزود: هم اکنون برخی از خیابان‌های تهران به نماد کتاب و کتابخوانی تبدیل شده‌اند و حضور در کتابفروشی‌های خیابان انقلاب ‌و خیابان کریم‌خان اجتناب‌ناپذیر است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به این موضوع اشاره کرد که انتخاب مسیر و کتابفروشی‌های مورد بازدید با پیشنهاد و تعامل اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران صورت می‌گیرد و من به شخصه امیدوارم که این حرکت ملی هرساله تعداد بیشتری از کتابفروشی‌های تهران و سایر شهرهای ایران را شامل شود. 

مسجدجامعی در بخش دیگری از سخنانش پیشنهاد داد از هم اکنون برنامه ریزی مناسبی برای جشن پنجاهمین سال جشنواره «رشد»، این قدیمی‌ترین جشنواره فیلم کشور انجام شود.
کد مطلب : ۲۶۸۱۷۹
http://www.ibna.ir/vdca0anuo49ni61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما