کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیر فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی؛ بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد با شعار «آگاهی را تماشا کن» برگزار می شود

30 آبان 1397 ساعت 16:09

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد از ۲ تا ۹ آذر با حضور ۷۰۰ ناشر داخلی و ۲۰ ناشر خارجی با شعار «آگاهی را تماشا کن» در محل نمایشگاههای بین المللی مشهد برگزار می شود.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در نشست خبری اعلام برنامه های بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی برگزار شد ضمن تبریک هفته وحدت گفت: بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد از ۲ آذر به مدت یک هفته با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و همکاری استانداری، شهرداری، اتحادیه ناشران در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار خواهد شد که علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۵ الی ۲۱ در روزهای غیر تعطیل و از ساعت ۱۰ الی ۲۱ در روزهای تعطیل از نمایشگاه بازدید کنند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه تعداد ۷۰۰ ناشر داخلی با ۸۰۰ غرفه و ۲۰ ناشر خارجی با ۳۵ غرفه از کشورهای آلمان، فرانسه، مصر، لبنان، عراق و سوریه حضور خواهند داشت،افزود:این نمایشگاه با وسعت ۲۰ هزار متر مربع و در فضایی مسقف، ۱۵۰ هزار عنوان کتاب توسط ناشران داخلی و ۲۹ هزار عنوان توسط ناشران خارجی در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

مروارید با بیان اینکه همزمان با بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد همایش سواد رسانه‌ای، فضای مجازی و تقدیر از برگزیدگان کتاب استانی را هم داریم، اظهارداشت:سرای اهل قلم و غرفه دوستداران کتاب ۲ بخش ویژه‌ای هستند که در این نمایشگاه تدارک دیده شده، در سرای اهل قلم جنبه نخبگانی نمایشگاه نشان داده خواهد شد که برنامه‌های فرهنگی شامل جشن امضاء کتاب، رونمایی از کتاب، شب شعر، شب‌های فرهنگی شهرهای استان، نشست‌های تربیتی علمی، کارگروههای تخصصی و مراسم ویژه روز میلاد پیامبر(ص)، مراسمات آئینی و خوشویسی همچنین ۷ نشست تخصصی با حضور صاحب نظران خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه کتاب به منزله یک کانال ارتباطی بین نخبگان و مردم در نظر گرفته شده و در این نمایشگاه جریان گفت‌وگو بین صاحبان اندیشه و شهروندان را محقق خواهیم کرد، گفت:انتظار می‌رود این نمایشگاه جنبه انگیزش بخشی برای شهروندان داشته باشد که در کنار مضجع منور امام رضا(ع) مطالعه، تحقیق، انتقال فرهنگ و گفت‌وگو را در مشهد توسعه ببخشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه ما میراث داران فرهنگ غنی و جریان ادبی در مشهد هستیم، ادامه داد:نمایشگاه کتاب بستری را فراهم می‌کند که این ظرفیت محقق شود و بهانه‌ای باشد تا در طول سال شهروندان فرهنگی مشهد آموزش‌های فرهنگی را توسعه بدهند، ما در این نمایشگاه مفتحر خواهیم بود که میزبان جریان دانشگاهی، اصحاب هنر، حوزویان و عموم مردم هستیم.

مروارید شعار بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد را «آگاهی را تماشا کن» دانست و با اشاره به اینکه کتاب یک ابزار است و در کنار آن فضای مجازی و برنامه‌های فرهنگی می‌تواند به انتقال ایده و اندیشه کمک کند، اظهارداشت:در غرفه دوستداران کتاب بخش ویژه‌ای برای چهلمین سال پیروزی انقلاب تدارک دیده شده که کتاب‌های مرتبط با این حوزه حضور خواهند داشت.

وی به وجود بخش‌های  خادمیاری کتاب و غرفه تعویض کتاب کهنه با نو اشاره کرد و گفت:بخش کافه کتاب را هم با توجه به مطالبه نسل جوان نسبت به ایجاد فضاهای جدید مطالعه برای کمک به بالابردن سطح مطالعه در بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد داریم.


کد مطلب: 268035

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/268035/مدیر-فرهنگ-ارشاد-خراسان-رضوی-بیستمین-نمایشگاه-بین-المللی-کتاب-مشهد-شعار-آگاهی-تماشا-کن-برگزار-می-شود

ایبنا
  http://www.ibna.ir