صالحی در مجمع عمومی سالیانه صندوق اعتباری هنر:

بهبود روش‌های خدمات‌رسانی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در اولویت است

مجمع عمومی سالیانه صندوق اعتباری هنر منتهی به سال مالی ٩٦ به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور اعضاء، امروز یکشنبه ٢٠ آبان در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
بهبود روش‌های خدمات‌رسانی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در اولویت است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از صندوق اعتباری هنر، در این جلسه که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان رئیس و اعضای هیات امناء، محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی ، محمد سلطانی‌فر؛ معاون امور مطبوعاتی، سید‌مجتبی‌ حسینی؛ معاون امور هنری ، جلال رسول اف؛ مدیرعامل بانک آینده، مرتضی کاظمی؛ مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اقتصاد فرهنگ و هنر و مهدی کرباسیان؛ معاون وزیر صنعت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معاون و صنایع معدنی ایران برگزار شد؛ ضمن بحث و تبادل نظر در رابطه با عملکرد و اقدامات سال مالی ٩٦، در خصوص جهت گیری‌ها و اولویت‌های راهبردی این صندوق تصمیمات لازم اتخاذ شد.

سید‌عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با اعضاء هیات امنای صندوق اعتباری هنر با اشاره به نقش و اهمیت این صندوق در ارائه خدمات به اهالی فرهنگ ، هنر و رسانه گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجرای مأموریت‌های قانونی خویش، اهم اقدامات خود را در مسیر بهبود روش‌های خدمات‌رسانی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه معطوف کرده است.

صالحی افزود: در همین راستا سیاست‌گذاری صندوق اعتباری هنر بر پایه محورهای چندگانه تأمین امنیت خاطر هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران کشور، توسعه و توزیع منطقی و عادلانه‌ی منابع، مساعد نمودن زمینه‌های خلق آثار و بروز خلاقیت‌ها تنظیم و عزم خود را بر شتاب آهنگ رشد و توسعه خدمات قرار داده است.

در ابتدای این جلسه سید‌حسین سیدزاده؛ مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با تقدیر از اعضای هیأت امناء که با برگزاری این جلسه زمینه بررسی برنامه‌های صندوق را فراهم آوردند به تبیین رویکردهای اتخاذ شده برای ایفای نقش مؤثر صندوق در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت.

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، با تشریح عملکرد سال ٩٦ به دستاوردهای کلیدی این صندوق اشاره و تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر برابر سیاست‌های مصوب و در راستای تحقق برنامه‌های راهبردی خود در تلاش است با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گامی بلند برای رفع دغدغه‌های هنرمندان بردارد.

سیدزاده تعامل دوسویه با فعالان عرصه فرهنگ و هنر را یکی از سیاست‌های مهم  صندوق برشمرد و افزود: مهم‌ترین ذی‌نفعان صندوق اعتباری هنر اعضای آن هستند. براین اساس با توجه به نقش حمایتگراین صندوق از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران سعی شده ضمن تبادل‌نظر از نقطه نظرات ایشان بهره‌مند شویم.

وی توسعه‌ کمی‌وکیفی خدمات بیمه‌ تأمین‌اجتماعی را یکی از مهم‌ترین اقدامات صندوق اعتباری هنر در سال ٩٦دانست و گفت: براساس انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان تأمین اجتماعی بیش از ٦٠ درصد به ظرفیت جمعیت تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی نسبت به سال‌های قبل افزوده شد. همچنین بدهی انباشته صندوق اعتباری هنر به سازمان تامین اجتماعی تسویه شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود:  سال ٩٦ نخستین‌بار تسهیلات بیمه درمان تکمیلی در قالب سه طرح (امید، آرامش و رفاه) با تعهدات و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پوشش‌های فراتر از سال قبل در نظر گرفته شد. پوشش‌های اصلی در بیمه درمان گروهی بدون سقف است.

وی با اشاره به گسترش خدمات الکترونیک به‌عنوان یکی ازمهم‌ترین اهداف صندوق گفت: بسط و گسترش خدمات دولت الکترونیک و سهولت دسترسی اعضا به خدمات از طریق پیاده‌سازی سیستم‌های مبتنی بر وب ازجمله اهداف مهم صندوق در سال ٩٦ بوده است. در این رابطه سامانه «بیمانو» طراحی و بارگذاری شد. بیش از ١٤٤ هزار سند شامل 77 هزار و 900 هزینه در این سامانه بارگذاری شد که از نظر کاهش مراجعات حضوری بسیار قابل‌توجه است.
 
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همچنین به افزایش تسهیلات پرداختی از دو منظر وزنی و عددی سال ٩٦ اشاره و اظهار داشت: نحوه تخصیص تسهیلات و وام‌های پرداختی به اعضا تغییرات کلی داشته و با توسعه‌ متوازن در تخصیص و توزیع منابع مالی،  تسهیلات پرداختی از مجموع پرداختی وام های سه سال گذشته بیشتر بوده است. همچنین سعی شده است به مطالبات اعضای صندوق در استان ها بیشتر از قبل پرداخته شود.

سیدزاده با اشاره به سفرهای هدفمند به سراسر کشور خصوصاً مناطق محروم گفت: این طرح با تاکید و همراهی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی و تحقق شعار «ایران تهران نیست» به‌عنوان یکی از رویکردهای اساسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد. سال ٩٦ طی سفر به هفت استان و ٤٠ شهرستان و مناطق روستایی و دیدار با هنرمندان توانسته‌ایم به ایجاد تعامل بیشتر با هنرمندان دست یابیم. هنرمندان مستعد و گمنام بسیاری در این سفرها شناسایی و از خدمات صندوق برخوردار شدند.

نائب رئیس هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر در تشریح فعالیت‌های صندوق جسورانه فیلم بیان کرد: صندوق با مشارکت بنیاد سینمائی فارابی اقدام به تشکیل صندوق جسورانه سینما در بورس کرد که هدف آن تعریف پروژه‌های سینمائی و جذب سرمایه برای آن از طریق عرضه واحدهای سهام در بورس است.

در این جلسه، پس از شنیدن گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی صندوق، ارائه عملکرد سال مالی منتهی به ٢٩ اسفند ١٣٩٦ صورت‌های مالی توسط اعضاء به تصویب رسید.
کد مطلب : ۲۶۷۴۴۰
http://www.ibna.ir/vdcay0nuw49niy1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما