​در حاشیه حضور ایران در نمایشگاه صربستان صورت گرفت

تفاهم‌نامه همکاری با بزرگ‌ترین ناشر دولتی صربستان

در حاشیه حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب صربستان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک ایران با بزرگ‌ترین ناشر دولتی صربستان امضا شد.
تفاهم‌نامه همکاری با بزرگ‌ترین ناشر دولتی صربستان
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) و به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، این تفاهم‌نامه با حضور مهدی شیرازی؛ رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در صربستان، حسین‌علی سبزه؛ نماینده موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و پتار آربوتینا؛ مدیر بخش انتشارات اسلوژبنی گلاسنیک به امضا رسید.

در این تفاهم‌نامه درخصوص همکاری و تبادل اطلاعات بین ناشران دو کشور با رعایت ضوابط حقوقی و بین‌المللی و همچنین تقویت همکاری‌های دوجانبه برای تبادل آثار صربی و فارسی تأکید شد. بر اساس توافق صورت گرفته میان دو طرف، مقرر شد ده اثر ایرانی در قالب طرح گرنت ترجمه و موردحمایت قرار گیرد.

مدیر بخش انتشارات اسلوژبنی گلاسنیک در این جلسه ضمن اشاره به غنی بودن فرهنگ ایرانی گفت: هدف از این تفاهم‌نامه گسترش روابط فرهنگی و به‌ویژه معرفی فرهنگ و نشر ایرانی در صربستان است. وی افزود: علاقه صرب‌ها به فرهنگ ایرانی و شرقی نسبت به ادبیات غربی بالا است.

وی به ترجمه مستقیم از زبان فارسی به زبان صربی اشاره و افزود: بهترین ترجمه، ترجمه مستقیم آثار فارسی به زبان صربی است و اظهار امیدواری کرد که در قالب این تفاهم‌نامه بتوانیم بهترین آثار ادبی ایرانی را به زبان صربی ترجمه کنیم.

شایان‌ذکر است انتشارات اسلوژبنی گلاسنیک به‌عنوان بزرگ‌ترین انتشارات دولتی صربستان است و در شصت و سومین نمایشگاه کتاب بلگراد به‌عنوان ناشر برتر انتخاب شد.
کد مطلب : ۲۶۶۸۷۹
http://www.ibna.ir/vdcfevd01w6dvca.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما