مرادی‌کرمانی در بازدید از نمایشگاه هفته‌ ملی کودک:

آینده با انتقال فرهنگ و دانش ساخته می‌شود

هوشنگ مرادی‌کرمانی ضمن بازدید از نمایشگاه هفته‌ ملی کودک با اشاره به شعار «آینده را باید ساخت» بر اهمیت انتقال دانش و فرهنگ به کودکان با اجرای برنامه‌های سازنده تاکید کرد.
آینده با انتقال فرهنگ و دانش ساخته می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نویسنده‌ قصه‌های مجید در بازدید از نمایشگاه هفته‌ ملی کودک گفت: همه‌ فعالیت‌های کانون آموزنده، خلاقانه و مفید است و شعار «آینده را باید ساخت» از طریق انتقال دانش، فرهنگ و هنر ممکن می‌شود. او در این رابطه عنوان کرد که برگزاری برنامه‌هایی در این وسعت که بچه‌ها را به فرهنگ و هنر جذب می‌کند باعث خوشحالی است.

مرادی‌کرمانی در این بازدید که محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی کانون پرورش فکری او را همراهی‌ می‌کرد، ابتدا از غرفه‌های ادبی کانون دیدن کرد و ضمن تشکر از فعالیت مربیان گفت: آشنایی کودکان با چهره‌های ادبی و فرهنگی کشور اهمیت بسیاری در زندگی آن‌ها دارد و آثار و فعالیت این افراد باید به دور از نگاه گزینشی به بچه‌ها معرفی شود.

این نویسنده‌ کودک ‌و نوجوان همچنین در غرفه‌ معرفی‌ها که مخاطبان را با چهره‌های موفقی که زمانی عضو کانون بوده‌اند آشنا می‌کند، عنوان کرد که بچه‌ها باید بفهمند با رشد و پرورش استعدادهای خود می‌توانند در زندگی موفق شوند.

 

مرادی‌کرمانی در بازدید از غرفه‌ کتابخانه‌ کانون ضمن بازدید از فعالیت‌هایی چون داستان‌نویسی برای تصاویر، به تماشای فعالیت‌های بخش فراگیر این غرفه که برای کودکان با نیازهای ویژه انجام می‌شود، پرداخت. او با ابراز امیدواری از گسترش این فعالیت‌ها گفت: کتابخانه‌های کانون به خصوص در بخش فراگیر اهمیت زیادی در زندگی کودکان دارند.

او همچنین در بازدید از غرفه‌ خوش‌نویسی گفت: خط خوش و خوانا بسیار خوب است، اما مهم‌تر از آن این است که خط بچه‌ها در زندگی از سوی بزرگ‌ترها خوانده شود. این نویسنده‌ی کودک ‌و نوجوان در ادامه از غرفه‌های هلال‌احمر، آتش‌نشانی، سازمان حفاظت از محیط‌زیست، شرکت پست، انارستان، زیرگذر تاریخ و کارگاه انیمیشن دیدن کرد.

براساس خبر اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، خالق داستان موفق «خمره» در پایان در غرفه‌ی صدابرداری فیلم و انیمیشن ضمن دیدار از فعالیت‌هایی چون پخش با استفاده از آپارات فیلم‌های 16 میلی‌متری و ضبط قصه‌گویی بچه‌ها به شیوه‌ی آنالوگ با اصغر میرزایی، صدابردار فیلم خمره تجدید دیدار کرد. گفتنی است میرزایی از پیشکسوتان حوزه سینمایی و استودیو صدای کانون است.

ویژه‌برنامه‌های هفته‌ ملی کودک از ۱۴ تا ۲۰ مهر ۱۳۹۷ در تهران به میزبانی مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان ‌و نوجوانان در خیابان حجاب و همچنین مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۲۶۶۱۸۷
http://www.ibna.ir/vdch6-niq23n-zd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما