کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

​وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به ایلام در گفت‌و‌گو با خبرنگاران:

برنامه‌های فرهنگی سه ساله برای ایلام تدوین می‌شود

19 شهريور 1397 ساعت 14:34

سید‌عباس صالحی در بدو ورود به شهر ایلام عدالت فرهنگی را مهم‌ترنی رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داسنت و گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری برای استان ایلام برای مدت سه سال تا سال ١٤٠٠ تدوین خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید‌عباس صالحی، دوشنبه(19 شهریور‌ماه) در بدو ورود به ایلام در جمع خبرنگاران افزود: این برنامه‌ها در قالب تفاهم‌نامه‌ای با استانداری منعقد و برای آن‌ها ٤٠٠ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.
 
وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه شامل اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری و همچنین تقویت زیرساخت‌های فرهنگی این استان است که ساخت سینما هم در آن پیش‌بیتی شده است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره عدالت فرهنگی گفت: نگاه کل دولت تدبیر و امید و به تبع این وزارتخانه برقراری عدالت فرهنگی در سراسر کشور و توزیع مناسب اعتبارهای استانی است.
 
صالحی یادآور شد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این نگاه بودجه استان‌ها را سال جاری تصویب و ٣٠ تا ٥٠ درصد منابع را به استان‌ها اختصاص داده است.
 
وی افزود: امسال از مجموع ١٠ هزار میلیارد ریال اعتبار این وزارتخانه بین چهار تا پنج هزار میلیارد ریال آن برای استان‌ها پیش‌بینی شده است.
 
صالحی ابراز امیدواری کرد، با این رویکرد نگاه به استان‌ها متمرکزتر و فاصله‌هایی که وجود دارد به مرور زمان کمتر شود.


کد مطلب: 265207

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/265207/برنامه-های-فرهنگی-سه-ساله-ایلام-تدوین-می-شود

ایبنا
  http://www.ibna.ir