مدیرعامل موسسه خانه کتاب همزمان با نهمین دوره طرح هاي اعطای یارانه نشر از طریق کتابفروشی ها با عنوان «تابستانه کتاب۹۷» از کتابفروشی های عضو این طرح بازدید کرد.
​بازدید مدیر عامل خانه کتاب از کتابفروشی های عضو طرح تابستانه کتاب 97
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب؛ نیکنام حسینی پور، مدیر عامل موسسه خانه کتاب امروز صبح سه شنبه (30 مردادماه) همزمان با آغاز طرح «تابستانه کتاب 97» به منظور بررسی چگونگی اجرای طرح تابستانه کتاب از کتابفروشی‌های ترنجستان سروش بازدید کرد.

حسینی‌پور در این بازدید به تفاوت یارانه خرید کتاب‌های تالیفی در مقایسه با کتاب‌های ترجمه اشاره کرد و گفت: کتاب‌های تالیفی بر کتاب‌های ترجمه‌ای ارجعیت دارد. این تفاوت 10 درصدی تلنگری برای توجه بیشتر به نویسندگان و مولفان ایرانی است تا در آن‌ها برای تالیف کتاب‌های با کیفیت انگیزه ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های موسسه خانه کتاب حمایت از اهالی قلم است که با حمایت از آثار تالیفی به صورت غیر مستقیم این هدف محقق می‌شود.

مدیر عامل موسسه خانه کتاب در ادامه این بازدید در کتابسرای تندیس و کتابفروشی فرهنگ حاضر شد و از نزدیک در مورد طرح تابستانه کتاب 97 با  مسئولان این کتابفروشی‌ها  درباره مدت زمان اجرای طرح، میزان یارانه اختصاص یافته به کتابفروشی‌ها، روند ثبت خرید کتاب و... گفت‌و‌گو کرد.

حسینی‌پور در این بازدید با استفاده از طرح تابستانه کتاب 97 کتاب‌های خود را خریداری کرد.
 
نهمين دوره طرح‌هاي اعطاي يارانه نشر از طريق كتابفروشي‌ها با عنوان (تابستانه كتاب۹۷)  با شعار «دانش گستری با حمایت از تالیف ایرانی» از سه شنبه ۳۰ مردادماه در كتابفروشي‌هاي عضو طرح در سراسر كشور آغاز مي‌شود و به مدت ۷ روز در تهران و ۱۰ روز در ساير شهرها ادامه خواهد داشت. در اين طرح، كتاب‌هاي تاليفي با يارانه  ۲۵درصد و كتاب‌هاي ترجمه با يارانه ۱۵درصد عرضه مي‌شوند.

گفتنی است اسامی کتابفروشی‌های عضو طرح تابستانه کتاب 97 در سایت http://tabestaneh.ketab.ir  قابل مشاهده است.
 
کد مطلب : ۲۶۴۵۵۰
http://www.ibna.ir/vdcjixe8yuqemiz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

برنامه ششم توسعه در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب