در آستانه سالروز بازگشت آزادگان به کشور، کتاب «جُندی مُکَّلف؛ خاطرات اسارت یک محافظ» در فرهنگسرای ابن‌سینا رونمایی می‌شود.
​خاطرات اسارت یک محافظ رونمایی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه دو، آئین رونمایی از کتاب «جُندی مُکَّلف؛ خاطرات اسارت یک محافظ»، پنجشنبه 25 مردادماه در فرهنگسرای ابن‌سینا برگزار می‌شود.
 
سردار حسین اصغری، راوی کتاب، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران، مهندس عزت‌الله ضرغامی، عضو شورای عالی فضای مجازی و رئیس پیشین سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، آزاده سرافراز مهندس سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محسن صالحی‌خواه، نویسنده کتاب و جمعی از آزادگان و خانواده شهدا در این آئین حضور خواهند داشت.
 
«جُندی مُکَّلف» خاطرات چهار سال اسارات سردار حسین اصغری است. این کتاب به قلم محسن صالحی‌خواه و به همت انتشارات کتابستان در 267 صفحه تدوین، چاپ و منتشر شده است. «جُندی مُکَّلف» از طرف راوی و نویسنده به سردار پاسدار، حاج قاسم سلیمانی تقدیم شده است.
 
گفتنی است، «جُندی مُکَّلف» به معنای «سرباز وظیفه» هویتی است که سردار اصغری خود را با این عنوان در اردوگاه‌های عراقی معرفی کرده بود، زیرا به واسطه فعالیت او به‌عنوان محافظ سران نظام، برملا شدن هویت واقعی او می‌توانست تبعات خطرناکی برای او و نظام داشته باشد. با اشاره به همین موضوع در بخشی از کتاب آمده است:
 
«نیمه جان ته گودال افتاده بود. حرف های فرمانده اش در گوشش زنگ می خورد؛ اگر اسیر شدی چه ؟ جلسات دولت و مجلس، ملاقات های نخست وزیر و دیدارهای امام در خانه کوچک جماران روی دور تند از جلوی چشمش گذشت . آنقدر اطلاعات داشت که استخبارات عراق برای به دست آوردنش، شیره جانش را هم بکشند.
 
فقط دعا می کرد که خونریزی دست ها و پاهای مجروهش، کارش را تمام کند. اگر کسی او را بالای گودال می دید، با آن لباس های پاره پوره و خون آلود، شبیه یک جنازه بی نام و نشان بود. نه یکی از آن پاسدارهایی که محافظ مسئولین رده بالای جمهوری اسلامی بودند.»
 
علاقه‌مندان به حضور در این آئین می‌توانند از ساعت 17 عصر پنجشنبه 25 مردادماه به فرهنگسرای ابن‌سینا واقع در شهرک قدس، خیابان ایران زمین مراجعه کنند. 
کد مطلب : ۲۶۴۳۲۲
http://www.ibna.ir/vdcgxt9xxak93w4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما