بیش از 112 هزار و 600 نسخه کتاب چاپی در موضوعات مختلف در سال 96 به کتابخانه مرکزی آستان ‌قدس ‌رضوی اهدا شد.
اهدای بیش از 112 هزار کتاب چاپی به کتابخانه آستان‌قدس در سال 96
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس ‌رضوی، رئیس اداره خدمات کتابداری این سازمان، از اهدای 112 هزار و 600 نسخه کتاب چاپی به این مجموعه در طول سال 96 خبر داد.
 
عیسی اختری طوسی با بیان اینکه این کتاب‌ها از سوی افراد حقیقی و همچنین سازمان‌های فرهنگی به این مرکز اهدا شده، موسسه جوانان آستان قدس رضوی با پنج هزار و 275 نسخه، موسسه قرآنی و فرهنگی تمدن کرمان با چهار هزار و 395 نسخه و انتشارات بوی شهر بهشت با سه هزار و 6 نسخه را در صدر اهداکنندگان کتاب برشمرد.
 
رئیس اداره خدمات کتابداری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس ‌رضوی، درباره منابع اهدایی توضیح داد: کتاب‌های اهدایی در موضوعات مختلف طبقه‌بندی شده که موضوعات تاریخی، علوم انسانی و اسلامی بیشترین حجم آثار را به خود اختصاص داده‌اند.
 
وی افزود: پس از بررسی در کمیته انتخاب کتاب‌های اهدایی و براساس جدول زمان‌بندی، کتاب‌ها به ترتیب برای مخزن، کتابخانه‌های تخصصی، تالارهای کتابخانه مرکزی و کتابخانه‌های وابسته ثبت و تحویل داده شده است.
 
اختری‌طوسی همچنین از ارسال بیش از 40 هزار نسخه از کتاب‌های اهدایی به کتابخانه سیار خبر داد و گفت: این کتاب‌ها به کتابخانه سیار ارسال شد تا این کتابخانه، آن‌ها را به مراکز فرهنگی اهدا کند.
کد مطلب : ۲۵۹۵۰۲
http://www.ibna.ir/vdcawonuu49nmm1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما