کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

در شهرکتاب مرکزی انجام می‌شود:

‎اهدای نشان‌های طلا و نقره لاک‌پشت پرنده

28 بهمن 1396 ساعت 12:12

نشان‌های طلا، نقره و ویژه لاک‌پشت پرنده به پدیدآورندگان کتاب‌های برگزیده و چهره‌های موثر در زمینه فرهنگ و کتاب کودک و نوجوان اهدا می‌شود.


‎به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی فروشگاه مرکزی شهرکتاب، نشان‌های طلا، نقره و ویژه لاک‌پشت پرنده، یک‌شنبه (ششم اسفند 1396) در آیینی با حضور گروهی از نویسندگان، تصویرگران، مترجمان و ناشران کتاب کودک و نوجوان، در فروشگاه مرکزی شهرکتاب به پدیدآورندگان کتاب‌های برگزیده و چهره‌های موثر در زمینه فرهنگ و کتاب کودک و نوجوان اهدا می‌شود. 

در این مراسم علاوه بر اهدای نشان‌های طلا و نقره لاک‌پشت پرنده، گروه موسیقی آدمک قطعه لاک‌پشت پرنده و قطعاتی تازه را اجرا خواهند کرد.

در حاشیه آیین اهدای نشان‌های لاک‌پشت پرنده، جشن امضای ۱۰ کتاب نامزد و کتاب‌های راه یافته به فهرست زمستان لاک‌پشت پرنده با حضور۵۰ نویسنده، تصویرگر و مترجم برگزار خواهد شد که خانواده‌ها، مربیان، کتابداران و کودکان و نوجوانان می‌توانند در این بخش با نویسندگان و‌تصویرگران دیدار و گفت‌وگو کنند.

‎بنا بر این گزارش بخش جذاب آیین اهدای نشان‌های لاک‌پشت پرنده، مسابقه لباس و صورتک‌های شخصیت‌های داستانی است.

امسال همزمان با اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت‌پرنده، مسابقه صورتک و لباس شخصیت‌های کتاب‌های کودک و نوجوان برای کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

‎برای حضور در این مسابقه کودکان و نوجوانان می‌توانند به همراه خانواده‌ خود، صورتک یا لباس شخصیت‌های کتاب‌های کودک و نوجوانی که دوست دارند و با آن‌ها خاطره دارند، طراحی کنند و به شکل یکی از شخصیت‌های کتاب‌ها دربیایند و در جشن شرکت کنند.

‎گروه اجرایی لاک‌پشت پرنده با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر افزوده است: «از خانواده‌ها دعوت می‌کنیم که در این جشن همراه لاک‌پشت پرنده باشند، این همراهی با دفعه‌های پیش تفاوت دارد. این‌بار قرار است جشنواره‌ لباس‌ها و صورتک‌های شخصیت‌های کتاب‌های کودک و نوجوان در کنار آیین اهدای نشان، برگزار شود. ‎شما کودکان و نوجوانان می‌توانید صورتک یک شخصیت را طراحی کنید، لباس او را بپوشید، خود را به شکل یک شخصیت گریم کنید و در جشن لاک‌پشت پرنده شرکت کنید. ‎تصور کنید! ششم اسفند شهرکتاب مرکزی میزبان کودکان و نوجوانانی است که به شکل شخصیت‌های محبوب خود درآمده‌اند. پس فرصت را از دست ندهید و به شخصیتی که دوست دارید فکر کنید، روز جشن در کنار لاک‌پشت پرنده حضور داشته باشید و روزی به یادماندنی را رقم بزنید.»

‎گروه داوری لاک‌پشت پرنده صورتک‌ها و لباس‌های طراحی شده‌ای را که کودکان و نوجوانان پوشیده‌اند ارزیابی کرده و به برندگان جوایز ویژه‌ای تقدیم خواهند کرد.

‎برای شرکت در این جشنواره، در روز جشن(ششم اسفند) در شهرکتاب مرکزی عکسی از خود که به شکل یکی از شخصیت‌های کودک و نوجوان درآمده‌اید بگیرید و این عکس را برای کانال تلگرام لاک‌پشت پرنده به نشانی @bookcitycentral بفرستید. لازم است که در عکس مشخص باشد که در جشن شرکت کرده‌اید. داوری بر اساس عکس‌های رسیده انجام خواهد شد و جوایزی به برگزیدگان اهدا می‌شود.

‎گفتنی است لاک‌پشت پرنده اسفند ماه 1396 شش ساله می‌شود. شش سال است که همراه شماییم و هر فصل فهرستی از بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان را معرفی می‌کنیم تا خانواده‌ها، مربیان، کتاب‌فروشان و مهم‌تر از همه مخاطبان این کتاب‌ها بتوانند بهترین‌ها را انتخاب کنند و بخوانند.

‎ششمین کتاب سال لاک‌پشت پرنده، ششم اسفند ماه در شهرکتاب مرکزی برگزار می‌شود و نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده به کتاب‌های برگزیده اهدا می‌شود.


کد مطلب: 257890

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/257890/اهدای-نشان-های-طلا-نقره-لاک-پشت-پرنده

ایبنا
  http://www.ibna.ir