وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز تاکید کرد:

نقد مسئولانه به دور از تهمت‌زنی و سیاه‌نمایی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نقد مسئولانه به دور از تهمت‌زنی و سیاه‌نمایی است گفت: حرکت‌هایی که به بهانه نقد، تخم کینه و نفرت نسبت به هر جریان می‌کارند، به نفع نظام و آینده آن نیست.
نقد مسئولانه به دور از تهمت‌زنی و سیاه‌نمایی است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز گفت: آنچه انقلاب اسلامی را با وجود توطئه‌های روزافزون دشمنان، پایدار و مقتدر نگه داشته است، سه عامل رهبری، عمق اندیشه‌های دینی و ملی و وحدت ملی و هوشیاری ملت بوده است.

وی با بیان این‌که عمده‌ترین مخاطره امروز نظام، افراط و تفریط‌های فاقد بصیرت است، ادامه داد: نقد مسئولانه به دور از تهمت‌زنی و سیاه‌نمایی است، نقدی که مبتنی بر اطلاعات و آگاهی، انصاف و با شناخت زمان باشد، به نفع نظام و مردم خواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتقاد از نقدهای غیرمنصفانه و غیرمسئولانه برخی از جریان‌های سیاسی نسبت به یکدیگر افزود: حرکت‌هایی که به بهانه نقد، تخم کینه و نفرت نسبت به هر جریان می‌کارند، به نفع نظام و آینده آن نیست.

صالحی با تأکید بر این‌که انقلابی بودن مهم است، نه انقلابی‌نمایی و نه انقلابی‌گریزی، گفت: معیار انقلابی ماندن پایبندی به دین، اخلاق و ارزش‌های انقلاب است، باید دانست که نقدهای تکفیرگرایانه مغایر با آموزه‌های اخلاقی و دینی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که نقد مسئولان غیرمجاز نیست، اما باید منصفانه و در چارچوب اخلاق و به دور از افراط و تفریط باشد، گفت: اتفاقاتی که در هفته اخیر گذشت، معلول بی‌توجهی به افراط و تفریط ها بوده است.

این عضو کابینه تدبیر و امید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاریخ و هویت آذربایجان و تبریز گفت: تبریز پیشتاز اندیشه ناب دینی معاصر بوده و بزرگانی چون علامه طباطبایی، علامه جعفری و علامه امینی از این شهر برخاسته‌اند.

صالحی با اشاره به این‌که تبریز شهر قیام و انقلاب بوده است، گفت: انقلاب اسلامی ایران اتفاقی کم نظیر بود، هم توانست رژیم سلطنتی را فرو ریزد و هم توانسته چهل سال با وجود تمامی توطئه ها استوار و مقتدر باقی بماند.
کد مطلب : ۲۵۶۳۴۷
http://www.ibna.ir/vdceep8wfjh8nxi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما