مارکو کامیا، مسئول هماهنگی بخش اقتصاد و مالیه شهری هبیتات با تقدیر از تالیف کتاب بانکداری اجتماعی با رویکرد اقتصاد شهری گفت: اساسا وضعیت کنونی زیست و سکونت در کره زمین آن چنان با بحران‌های جمعتیی ، اجتماعی و اقتصادی روبه‌روست که ضرورت دارد تا از همه ظرفیت‌ها از جلمه بانکداری و نظام سرمایه برای بهبود شرایط استفاده شود.
تقدير سازمان ملل از کتاب «بانکداري اجتماعي با رويکرد اقتصاد شهري»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مجمع عمومی سالیانه انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با حضور اعضا، هیئت مدیره و جمعی از صاحب نظران، کارشناسان و پژوهشگران حوزه اقتصاد شهری برگزار شد.

در این نشست دکتر حسین محمدپور زرندی، ریاست انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، قوامی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، یارزاده، دبیر کل مجمع جهانی شهرهای اسلامی، پوروزیری، رایزن جهانی هبیتات، اعضای هیئت مدیره انجمن، اعضای پیوسته و جمعی از استادان دانشگاه و دانشجویان و پژوهشگران حضور داشتند.

در ادامه این نشست نیز از نسخه انگلیسی کتاب «بانکداری اجتماعی با رویکرد اقتصاد شهری و آموزش منابع انسانی» تالیف دکتر حسین محمدپور زرندی و دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی رونمایی شد. 

پوروزیری رایزن جهانی هبیتات سازمان ملل با قرائت تقدیرنامه‌ای از تالیف این کتاب گفت: تالیف این کتاب از جمله اقدام نو و خلاقانه در مسیر توسعه شهری با رویکردهای تحول گراست و بخش اقتصاد شهری هبیتات نیز این کتاب را مورد تائید قرار داده و از انتشار آن تقدیر کرده است. وی در ادامه پیام سازمان ملل به مناسبت رونمایی از نسخه انگلیسی این کتاب را قرائت کرد. 

در بخشی از این پیام که به امضای مارکو کامیا مسئول هماهنگی بخش اقتصاد و مالیه شهری un-habitat  رسیده، آمده است: «توسعه مفهومی است بنیادین که در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی بشر نقش  و تاثیر دارد. جوامع بشری در طول قرن‌ها در جهت ارتقای وضعیت زیست تلاش کرده‌اند. تجریبات متنوع و متعددی در این حوزه جمع شده است.

نگرش به توسعه به مثابه یک نهضت اجتماعی رویکردی است که توسط تصمیم گیران در عرصه‌های ملی و بین‌المللی ترویج می‌شود. گاهی اهمیت برخی از این رویکردها به گونه‌ای است که به عنوان یک برنامه موثر می‌تواند بر سرعت و کیفیت تغییرات اجتماعی بیفزاید و آنها را دچار تحول کند. تمرکز نسبت به منابع مالی مورد نیاز برای توسعه موضوعی بنیادین است که فرایندهای پیشرفت را دستخوش تحول خواهد کرد.»

در بخش دیگری از این پیام آمده است: «بانکداری اجتماعی یکی از این رویکردهای تحولگراست. از آنجا که ساختار مالی سرمایه گذاری و بانکی از دیرباز با تمرکز بر اصالت سود و منفعت پیش رفته‌اند بنابراین اهداف مشخصی را در این عرصه دنبال می‌کنند. این رویکردی روتین است. اما نظام‌هایی که به دنبال تغییرات اجتماعی هستند از تمام ظرفیت‌ها برای بهبود شرایط زیست استفاده می‌کنند و اساسا وضعیت کنونی زیست و سکونت در کره زمین آن چنان با بحران‌های جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی روبه روست که ضرورت دارد تا از همه ظرفیت‌ها از جمله بانکداری و نظام سرمایه برای بهبود شرایط استفاده شود. این یک اقدام موثر در این زمینه است.

سازمان ملل متحد با تشکر از نویسندگان این کتاب تلاش‌های ارزنده آنان برای  تعریف رویکردهای توسعه‌ای نسبت به موضوعات را ارج می‌نهد و بر اهمیت ترویج نقش و مسئولیت اجتماعی به خصوص در حوزه‌های مالی و تامین سرمایه تاکید می‌کند. امید است مجموعه اقداماتی که در جهت گفتمان سازی موضوعات بنیادین توسعه صورت گرفته است برای دستیابی به اهداف این امر حیاتی، موثر واقع شود.»

کتاب «بانکداری اجتماعی با رویکرد اقتصاد شهری و آموزش منابع انسانی» تالیف دکتر حسین محمدپور زرندی و دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی است که تحت نظر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران تالیف شده است.
کد مطلب : ۲۵۰۰۴۹
http://www.ibna.ir/vdchkvniw23nmvd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما