جمعی از اعضای هیأت‌مدیره شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از مراحل پایانی آماده‌سازی باغ کتاب تهران بازدید کرده و در جریان روند آماده‌سازی این پروژه قرار گرفتند.
فاز نخست باغ کتاب تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، علیرضا جعفری، مدیرعامل این شرکت در جلسه مشترک با اعضای هیأت‌مدیره این شرکت که در محل باغ کتاب تهران برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از اقدام‌های صورت‌گرفته در این پروژه و روند آماده‌سازی آن، اظهار کرد: تالارهای متعدد زیادی همچون تالار علم خردسال، تالار علم کودک، تالار علم نوجوان، کشتی کتاب، داستان‌های تجسمی، داستان‌های شاهنامه و مجموعه سالن‌های سینما، تئاتر، همایش و غیره از جمله زیرپروژه‌های باغ کتاب به شمار می‌آیند.

جعفری تالارهای علم را بهترین فضای آموزشی، تربیتی و فرهنگی برای تمامی نوجوانان اعم از قشرهای مختلف اجتماعی و اقتصادی دانست و گفت: به طور حتم افتتاح این تالار می‌تواند نقش به‌سزایی در ترویج روش‌های آموزشی نوین و منطبق با استانداردهای جهانی داشته باشد.

وی به اهمیت افتتاح تالار علم نوجوان در باغ کتاب تهران اشاره کرد و افزود: با راه‌اندازی این مجموعه بزرگ و علمی امیدواریم بتوانیم فرصت علم‌آموزی نوجوانان و آشنایی آن‌ها با دانش روز دنیا را فراهم آوریم.

در ادامه این نشست، اعضای هیأت‌مدیره به همراه علیرضا جعفری از پروژه باغ کتاب تهران بازدید کردند و در جریان روند آماده‌سازی این پروژه قرار گرفتند و تأکید کردند تمام توان مالی و منابع انسانی شرکت به کار گرفته شده است تا فاز نخست این پروژه قبل از پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

جعفری در حاشیه بازدید از پروژه باغ کتاب تهران با اشاره به این‌که باغ کتاب مجموعه‌ای فرهنگی و چندمنظوره با محوریت کتاب است، گفت: این مجموعه به‌عنوان یک فضای فرهنگی در چهار فصل سال به نمایش و عرضه کتاب و محصولات فرهنگی مرتبط با کتابخوانی می‌پردازد که علاوه بر افزایش و تسهیل دسترسی علاقه‌مندان به کتاب، این مکان را مبدل به یک مرکز فرهنگی برای مخاطبانی از سنین و سلیقه‌های مختلف خواهد کرد.

وی با بیان این‌که طراحی سالن‌های باغ کتاب با بهره‌گیری از دانش داخلی، بومی و استفاده از متریال داخلی صورت گرفته است، افزود: پروژه باغ کتاب با محتوا و موضوع کتاب و از لحاظ دائمی بودن، این مجموعه را منحصر به فرد می‌کند.

باغ کتاب تهران که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران راه‌اندازی و در حال آماده‌سازی است، قابلیت‌های بسیاری از جمله جایگزینی برای نمایشگاه بین‌المللی در عرصه تخصصی کتاب، ایفای نقش به عنوان هماهنگ‌کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر، ترویج نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه نشر، دسترسی مخاطبان بین‌المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی و منابع خارجی برخوردار است.

جانمایی فضاهای مختلف با کاربردهای مختلف و متنوع از جمله گالری و برگزاری نمایشگاه‌های موقت با موضوع‌های متنوع و تخصصی و ایجاد کافی شاپ و فروشگاه‌های مختلف برای فروش محصولات فرهنگی و... در باغ کتاب باعث جلب مخاطبان بیشتر از هر گروه سنی و با هر جنسیت و با هر تفکری می‌شود. همچنین باغ کتاب می‌تواند انواع خدمات را در حوزه تمامی رسانه‌ها با انواع مدیاها (کتاب، سی‌دی، دی وی دی، اینترنت و...) به مخاطبان خود ارائه می‌دهد.
کد مطلب : ۲۴۴۶۵۳
http://www.ibna.ir/vdcbsab5frhba0p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما