یک دانشجوی سنگالی زبان و ادبیات فارسی در نشستی با شعار پیش به سوی فهم ادبیات ایرانی، به تحلیل محتوایی و مقایسه آثار «سیمین دانشور» و «مریم با» پرداخت.
​نشست ادبی «زنان رُمان‌نویس ایران و سنگال؛ سیمین دانشور و مریم با» برگزار شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، نخستین نشست ادبی ایران و سنگال در موضوع زن با شعار «پیش به سوی فهم ادبیات ایرانی» و با عنوان «زنان رُمان‌نویس ایران و سنگال؛ سیمین دانشور و مریم با» در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این نشست که با حضور علیون بدرابی، رئیس کانون نویسندگان سنگال، فاطو کینه چاو، رئیس اتحادیه زنان علما و تعداد بسیاری از شخصیت‌های فرهنگی سنگال برگزار شد، خانم «سعاد لی» دانشجو دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس تهران جایگاه زن در ایران و سنگال را با تحلیل محتوایی و مقایسه دو کتاب «نامه‌ای طولانی»، نوشته مریم با و «سووشون»، تألیف سیمین دانشور پرداخت که با استقبال بسیار حاضران روبه‌رو شد.

همچنین آقای بدرابی در سخنان خود خواستار ایجاد ارتباط قوی میان زنان نویسنده سنگال و ایران شد.

در پایان این نشست که به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری دپارتمان زبان، ادبیات و تمدن پارسی دانشگاه شیخ آنتادیوپ داکار برگزار شده بود، فیلمی از فعالیت‌های هنری زنان ایرانی نیز نمایش داده شد.
 
کد مطلب : ۲۴۳۳۳۷
http://www.ibna.ir/vdcjtte8auqextz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما