شرکت «TNPL» هند با روش منحصر به فرد خود، مواد خام مورد نیاز تولید کاغذ را از تفاله مراحل تولید شکر به دست می‌آورد و در هزینه‌های تولید کاغذ صرفه‌جویی فراوانی می‌کند.\
هندي‌ها از تفاله توليد شكر، كاغذ مي‌سازند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از اکونومیک تایمز، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کاغذ نوشتاری و کاغذ روزنامه در هندوستان، کمپانی بزرگ تامیل نادو (TNPL)است که از صنایع پیشرو در عرصه تولید کاغذ به شمار می‌رود.

 این شرکت یکی از بزرگ‌ترین سهامداران کاغذ در هندوستان محسوب می‌شود و بسیاری از مشکلات و موانعی که فراروی سایر تولیدکنندگان کاغذ وجود دارد را از سرراه خودبرداشته است.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که دامنگیر بسیاری از شرکت های تولید کاغذ است و باعث می‌شود از سود چندانی برخوردار نباشند، هزینه بالای تهیه مواد اولیه این صنعت است، زیرا هزینه مواد خام مورد نیاز، افزایشی جهانی دارد و در نتیجه سود تولیدکنندگان انواع مختلف کاغذ کاهش می‌یابد. از سویی دیگر، قوانین سخت محیط زیست از تغییر کاربری نواحی جنگلی و کاشت گیاهانی که بتوان از آنها مواد خام ارزان‌تری به دست آورد،جلوگیری می‌کند. 

در حال حاضر تولید بامبو در هندوستان به عنوان یکی از مواد اولیه اصلی تولید کاغذ، بسیار کاهش یافته‌است و با بهایی بسیار بالاتر از گذشته عرضه می‌شود. از این‌رو تقریبا تمام کارگاه‌ها و کارخانه‌های درحال توسعه به دنبال مواد خام جایگزین هستند.

شرکت «TNPL» نیز از این قاعده مستثنی نيست و در این عرصه پیش از سایرین دست به کار شده است. این کمپانی چندین سال است که با تلاش برای دراختیار گرفتن مواد اولیه ارزان‌تر، به دنبال افزایش ظرفیت تولید خود در عرصه تولید کاغذ است. این شرکت در سه سال گذشته تقریبا 500 کرور روپیه در این بخش هزینه کرده و در تکاپوست تا با یک برنامه‌ریزی حساب شده، تا سال 2010 میلادی با افزایش 70 درصدی ظرفیت خود، تولید كاغذ خود را به 400 هزار تن برساند. 

شرکت «تامیل نادو» با کارخانه‌های تولید شکر قرارداد بسته و همین امر این شرکت را در برابر نوسانات بهای خمیر کاغذ به عنوان مواد خام اولیه کاملا محافظت می‌کند. تقاضای رو به رشد کاغذ در هندوستان باعث شده تا این شرکت بر خلاف رقبایش برای تامین مواد خام و اولیه مورد نیاز خود، به کشت بامبو و سایر محصولات جایگزین درختان جنگلی دست بزند تا هرچه بیشتر به خودکفایی نزدیک شود.
 
این شركت از گرمای ایجاد شده در مراحل تولید شکر به عنوان نیرو و انرژی مورد نیاز بخش صنایع کاغذ استفاده می‌کند که علاوه بر جلوگیری ازهدر رفتن آن، در کاهش هزینه‌ها هم موثراست.
کد مطلب : ۲۴۲۲۹
http://www.ibna.ir/vdci3rar.t1a5r2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما