نخستین فرهنگ انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی «طب سنتی» با حدود 30 هزار واژه و اصطلاح پزشکی را انتشارات «معین» منتشر کرد.
انتشار نخستین فرهنگ «طب سنتی» با 30 هزار واژه
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز پژوهشی میراث مکتوب، نخستین «فرهنگ طب سنتی» به قلم محمدرضا توکلی صابری و زهرا سینایی (راحیل) از سوی انتشارات «معین» به بازار نشر طب سنتی عرضه شد. این فرهنگ شامل واژه‌هایی است که در گذشته کاربرد داشته و در زمان حال نیز استفاده می‌شود.

واژه‌های این فرهنگ شامل داروها، بیماری‌ها، روش‌های درمانی، زندگینامه پزشکان و داروسازان طب سنتی ایران، عرب، اروپایی و فهرست کتاب‌های آن‌ها و نیز مجموعه‌ای کامل از گیاهان و فرآورده‌های طبیعی و نام‌های متعدد آن‌ها به زبان فارسی، عربی، انگلیسی و لاتین است.

معرفی کامل پیشوندها و پسوندهای اصطلاحات پزشکی به زبان فارسی، عربی، انگلیسی، یونانی و لاتین از ویژگی‌های دیگر این فرهنگ است. این واژه‌ها از منابع طب سنتی مانند «قانون»، «الحاوی»، «مخزن‌الادویه»، «ذخیره‌خوارزمشاهی»، «بیان‌الطب» جمع‌آوری و تشریح شده است.

نخستین فرهنگ «طب سنتی» با شمارگان 550 نسخه در 728 صفحه‌ در قطع وزیری و به بهای 45 هزار تومان از سوی انتشارات «معین» منتشر شده است.
کد مطلب : ۲۴۰۴۱۴
http://www.ibna.ir/vdccsxqi02bq008.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب
پرونده شهید سلیمانی