معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی، درگذشت حبیب‌الله قلیش‌لی، شاعر و مدیرمسئول روزنامه اقتصاد پویا را تسلیت گفت.
پیام تسلیت حسین انتظامی برای درگذشت حبیب‌الله قلیش‌لی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در پیام حسین انتظامی در پی در گذشت حبیب‌الله قلیش‌لی آمده است:

«و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام 

با نهایت تاسف، درگذشت حبیب‌الله قلیش‌لی، از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و رسانه، صاحب امتیاز و مدیرمسئول روزنامه اقتصاد پویا را تسلیت می‌گویم.

از خداوند متعال برای آن مرحوم، رحمت و غفران الهی و برای خانواده محترم و بازماندگان ایشان صبر، سلامتی و طول عمر مسئلت دارم.»
 
حبیب الله قلیش‌لی رئیس اسیق شورای شهر و یکی از چهره های شاخص استان گلستان  در سال 1322 در روستای معصوم آباد شهر گرگان به دنیا آمد و دیپلم را در سال 1344 از دبیرستان ابن سینا گرگان گرفت.

او پس از آن در رشته فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه تهران قبول و  سرگرم تحصیل شد و دانشنامه لیسانس را سال 1348 از دانشکده الهیات دانشگاه تهران دریافت کرد.

وی از سال 1351 در اداره فرهنگ گرگان (آموزش و پرورش فعلی) به عنوان دبیر دبیرستان استخدام شد و پس از آن در مقام شهردار گرگان، ساری، فرمانداری قائم شهر و خوانسار فعالیت کرده است.

همچنین وی سوابقی چون مدیر کلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر و گلستان، عضویت و ریاست شورای شهر گرگان و... را در پرونده کارهای اجرایی خود دارد و همواره حامی و بانی بسیاری از نهادها و انجمن‌های مردمی شعر و ادب و موسیقی و هنر بود.

قلیش‌لی دستی هم در سرودن شعر داشت و  در انواع شعر کهن و نو و سپید شعر می‌سرود. دفتری از اشعارش منتشر شده است.
 
همچنین مقاله «ابعاد عملی و جامعه‌ساز در عرفان امام (س)» به قلم حبیب‌الله قلیش‌لی  منتشر شده است.
 
پیکر آن مرحوم ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه یکشنبه (16 خرداد) از مقابل تالار فخرالدين اسعد گرگانی به سمت آرامگاه ابدیش تشییع شد. مراسم ترحیم نیز ساعت  ۹ و ۳۰ تا ۱۱  و ۱۷ تا ۱۹ عصر دوشنبه (17 خرداد) در مسجد جامع گرگان (آقایان) و فاطمیه عطایی‌ها (خانم‌ها) برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۲۳۷۱۶۸
http://www.ibna.ir/vdcepf8wvjh8xzi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما