مهدی یزدانی خرم از انتشار رمان «سرخِ سفید» در آخرین روز هفته هفته جاری خبر داد و گفت: نشرِ چشمه، ناشرِ این کتاب، روز دوشنبه‌ آینده به صورتِ رسمی از این اثر رونمایی خواهد کرد.
سومین رمان مهدی یزدانی‌خُرّم با عنوان «سرخِ سفید» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این رمان که پیش‌تر «خون» نام داشت اثری‌ است در 270 صفحه که از یک باشگاهِ ورزشی در خیابان شانزده آذر آغاز می‌شود و به یک روز برفی در دی‌ماهِ سالِ 1358 می‌رود. رمان روایتی‌ است از درهم تنیدگی تاریخ و شخصیت‌های مختلف.

در این رمان شخصیت‌های مختلفی از جنازه‌ امیرعباس هویدا، استالین، بازیکنِ تیم تاجِ سابق، یک کشیش یونانی، استخوان‌های رضاخان و انبوهی شخصیت‌های دیگر و... حضور دارند. محور رمان یک مبارز رزمی‌کار است که برای گرفتنِ کمربند مشکی باید 15 مبارزه بکند که هر یک از این مبارزه‌ها منشأ داستان‌هایی می‌شوند...

مهدی‌یزدانی‌خُرّم پیش‌تر رمانِ «من منچستریونایتد را دوست دارم» را در سالِ 1391 منتشر کرده بود که جایزه‌ ادبی هفت اقلیم و بوشهر را به دست آورد و در جوایزِ مهرگان و رمان متفاوت نیز نامزد بود. به گفته او، این رمان در آستانه‌ چاپ ششم است. اولین رمان او نیز «به گزارش اداره‌ هواشناسی فردا این خورشید لعنتی» نام داشت که در سالِ 1385 در انتشارات ققنوس به چاپ رسید و برنده‌ بهترین رمان متفاوت سال شد.

به گفته نویسنده، این رمان بعدِ اتمام چاپ نخست ممنوع‌الچاپ شد. یزدانی‌خُرّم در حالِ نوشتنِ رمانی با نامِ موقتِ «کشیش» است که آن هم درون‌مایه‌ای تاریخی دارد. او همچنین همراه لیلا نظامی‌نژاد دو اثر غیرداستانی از رومن گاری و آلبر کامو را ترجمه کرده که در صورتِ اخذ مجوز در سالِ آینده منتشر خواهد شد.

رمان «سرخِ سفید» نوشته مهدی یزدانی خرم، با قیمت 22 هزار تومان منتشر شد.
کد مطلب : ۲۳۴۲۲۸
http://www.ibna.ir/vdcir5arvt1apr2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما