فراخوان دهمین دوره‌ جایزه‌ کتاب سال شعر، منتخب «خبرنگاران»، منتشر شد. این فراخوان تمدید نخواهد شد.
دهمین دوره جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران» فراخوان داد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) دهمین دوره جایزه کتاب سال شعر، منتخب «خبرنگاران»، در سه بخش کتاب سال، ویژه (شاعران بدون کتاب) و تجلیل از یک عمر فعالیت شعری، همچون گذشته با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه‌ در حوزه شعر و ادبیات، برگزار می‌شود.
 
این دوره از جایزه‌ کتاب سال شعر خبرنگاران نیز با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی که در سال 1393 مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، دعوت کرده است تا با توجه به شرایط زیر، در بخش کتاب سال جایزه شرکت کنند:
1- کتاب در سال 1393 منتشر و در شناسنامه کتاب ذکر شده باشد.
2- چاپ اول باشد و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد.
3- برگزیده اشعار یا مجموعه گروهی نباشد.
 
علاقه‌مندان به شرکت در این بخش، باید پنج نسخه از اثر خود را تا پایان مهرماه 1394 به نشانی تهران، صندوق پستی 187 - 13355 ، دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران بفرستند. با این تاکید که این تاریخ تمدید نخواهد شد.
 
در بخش ویژه نیز که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می‌شود، آن دسته از شاعرانی که در هر سنی، تاکنون مجموعه شعر منتشر نکرده‌اند، آثار خود را با توجه به شرایط زیر - تنها - از طریق نشانی پست الکترونیکی shaahin.fathyan@gmail.com می‌توانند بفرستند:
 
‌1) شرکت‌کنندگان در این بخش نباید تاکنون (چه در سال‌های گذشته و چه در سال جاری) کتاب مجموعه شعر در ایران منتشر کرده یا برای انتشار به ناشری سپرده باشند.
‌2) مجموعه‌ی شعرها باید به زبان فارسی باشد.
‌3) تعداد شعرها بین ‌40 تا ‌50 قطعه بوده، در صورت نرسیدن به این تعداد، لازم است تعداد صفحه‌های مجموعه شعرها بین 80 تا ‌100 صفحه باشد.
‌4) آثار باید حتما در فرمت ویندوز word 2003 یا word 2007 حتما – حتما - با قلم Times New Roman همگی در قالب یک فایل، باشد. از فرستادن اثر در قالب pdf یا پرینت جدا خودداری شود.
‌5) حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج کشور آزاد است.
 
در این بخش نیز علاقه‌مندان تا پایان مهرماه 1394 فرصت دارند که شعرهای خود را به نشانی پست الکترونیکی جایزه بفرستند.
 
دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر، منتخب «خبرنگاران»، ابراز امیدواری کرده است که با توجه به شرکت هرساله شاعرانی فارسی‌زبان از افغانستان، تاجیکستان و ایرانیان مقیم دیگر کشورهای جهان، این دوره از جایزه، شاهد حضور شاعرانی فارسی‌زبان از شبه قاره هند نیز باشد.
کد مطلب : ۲۲۶۴۸۰
http://www.ibna.ir/vdcjome8yuqe8xz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما