نمایشگاه و جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان ایران در مراسمی با حضور بچه‌ها و خانواده‌ها، از امروز (شنبه 18 بهمن‌ماه) برای یک‌هفته به میزبانی کانون پرورش فکری در تهران آغاز ‌شد.
افتتاح جشنواره و نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان با حضور بیش از 40 ناشر تخصصی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) هفدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان از صبح امروز (شنبه 18 بهمن) با افتتاح نمایشگاه کتاب طی مراسمی با حضور بیش از 40 ناشر تخصصی این حوزه کار خود را آغاز کرد.

نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان به عنوان یکی از بخش‌های اصلی هفدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان، امسال به عنوان یکی برنامه‌های دهه‌ فجر درحالی‌ افتتاح شد که جمعی از نویسندگان و هنرمندان کشور از خانواده‌ها دعوت کرده‌اند که در کنار خریدهای شب عید، خرید کتاب برای بچه‌ها را نیز جدی بگیرند.

در این نمایشگاه بیش از 40 ناشر تخصصی کودک و نوجوان تازه‌ترین کتاب‌های خود را با تخفیف‌های 10 و 15درصدی به مدت یک‌هفته عرضه کردند و در کنار آن، مربیان کانون نیز در سالن نمایشگاه خیابان حجاب تهران، کارگاه‌های سفال‌گری، خوش‌نویسی، نقاشی و قصه‌گویی دایر کردند.

این جشنواره که از برنامه‌های کمیته‌ کودک و نوجوان ستاد گرامی‌داشت دهه‌ فجر است، هرروز از ساعت 9 صبح تا 7 بعدازظهر، در کنار غرفه‌های کتاب، با برگزاری نمایش فیلم و تئاتر و کارکاه‌های هنری، پذیرای عموم بازدیدکنندگان و خانواده‌ها و مدارس خواهد بود.

هرروز در دو نوبت صبح و عصر، تئاتر «ماهی رنگین کمان» برای بچه‌ها اجرا و در ساعات مختلف نیز فیلم‌های سینمایی و انیمیشن‌های مناسب برای گروه‌های سنی کودکان و نوجوانان اکران می‌شود.

همچنین در این جشنواره نام کتاب‌های برگزیده‌ سال گذشته که در 9 بخش داوری شده‌اند در روز 20 بهمن طی مراسمی اعلام و از مولفان برتر قدردانی خواهد شد.

دو نشست تخصصی «بررسی شرایط کنونی و چشم‌انداز آینده‌ ادبیات کودک و نوجوان» و «کتاب و کتاب‌خوانی کودک و نوجوان؛ بررسی شرایط کنونی و چشم‌انداز آینده» میزگردهایی هستند که روزهای 19 و 21 بهمن‌ماه با حضور هشت صاحب‌نظر برای عموم کارشناسان برگزار می‌شود.

 
کد مطلب : ۲۱۷۴۸۵
http://www.ibna.ir/vdcevf8wnjh8zei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما