کتاب «یاریشما» نوشته حسین بکایی با حضور دانشجویان ادبیات فارسی دانشگاه آنکارا و استانبول در سی و سومین نمایشگاه کتاب استانبول رونمایی شد.
کتاب «یاریشما» در نمایشگاه کتاب استانبول رونمایی شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آیین رونمایی از کتاب «یاریشما» (مسابقه دات کام نوشته حسین بکایی) در نمایشگاه کتاب استانبول با حضور اندیشمندان و نویسندگان تُرک در غرفه ایران برگزار شد.

در این مراسم، مدیر نشر مورپا، خانم کلثوم چنگیز، نویسنده و شاعر، دکتر قدیر تورغوت، مترجم کتاب «یاریشما» درباره کتاب سخنرانی کردند.

مدیر انتشارات مورپا که کتاب «یاریشما» را به چاپ رسانده است، گفت: من بر این باورم که نوجوانان تُرک از خواندن رمان «یاریشما» لذت خواهند برد.

همچنین کلثوم چنگیز گفت: من نگران این بودم که با چه کتابی روبه‌رو خواهم شد، اما کتاب را که خواندم دریافتم که با قلمی روان و ساختاری محکم روبه‌رو شدم.

در ادامه این مراسم، دکتر علی گوزل‌یوز، رئیس مرکز شرق‌شناسی دانشگاه استانبول، دکتر کاووس حسن‌لی از مرکز مطالعات ادبیات کودک و نوجوان دانشگاه شیراز درباره روابط فرهنگی میان ترکیه و ایران سخنرانی کردند.

در این مراسم جمعی از دانشجویان ادبیات فارسی دانشگاه آنکارا و استانبول به همراه گروهی از ایرانیان مقیم استانبول حضور داشتند.

کتاب «یاریشما» نوشته حسین بکایی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است و ترجمه ترکی آن توسط «قدیر تورغوت» انجام‌شده است.

سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول ۱۷ آبان‌ماه افتتاح‌شده است و تا ۲۰ آبان‌ماه برپا خواهد بود. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به‌نمایندگی از نشر ایران در این نمایشگاه حضور دارد.
کد مطلب : ۲۱۰۸۸۵
http://www.ibna.ir/vdcbwgb5srhb8wp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما