برای اولین بار در تاریخ 20 ساله جایزه کتاب «توماس لیلی چافین» دانشگاه دولتی مورهد آمریکا، دو نویسنده به صورت مشترک توانستند این جایزه را کسب کنند.
جایزه کتاب دانشگاه دولتی آمریکا به دو نفر رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) دپارتمان زبان انگلیسی دانشگاه دولتی مورهد آمریکایی هر سال به کتابهای نوشته شده در حوزه های داستانی، مستند و شعر جایزه اعطاء می کند.

این جایزه بخشی از برنامه های این دپارتمان برای تشویق دانشجویان برای نوشتن کتاب در این حوزه ها است.

«جرج الا لیون» و «اسکاتت مک کلاهان» جایزه نقدی جایزه را روز جمعه 17 اکتبر/25 مهر طی مراسمی د ر مرکز هنر کنتاکی دریافت خواهند کرد و بخشی از کتاب خود را برای حاضران خواهند خواند. در جلسه پرسش و پاسخ روز پنج شنبه یک روز قبل از مراسم اصلی، برندگان جایزه چافین، درباره کتابهای خود بحث می کنند.

لیون قبل از این جوایز متعددی از جمله جایزه گولد کایت(بادبادک طلایی ) ، جایزه کتاب آسوپ، جایزه کتاب سال انجمن نویسندگان آپالاچیان و جایزه انجمن کتابخانه های آمریکا را دریافت کرده است. وی تا کنون 40 کتاب نوشته و یکی از شعرهایش با عنوان «اهل کجا هستم» توانسته نشان تقدیر انجمن شعر آمریکا را کسب کند و به عنوان سبک جدید شعری در دانشگاههای آمریکا تدریس شود.

مک کالن نیز در کارنامه ادبی خود شش کتاب دارد که بیشتر آنها در لیست پرفروشترین کتابهای نیویورک تایمز و سایت های فروش آنلاین کتاب قرار گرفته است. جایزه چافین دپارتمان انگلیسی دانشگاه مورهد مبلغ هزار دلار در حوزه های داستان، شعر و مستند به برندگان اعطاء می کند.

این دپارتمان برنامه های متعددی از جمله جایزه کتاب چافین برای تشویق دانشجویان در نوشتن کتابهای انگلیسی در حوزه های مذکور دارد.
کد مطلب : ۲۰۹۱۲۲
http://www.ibna.ir/vdcdxn0xxyt0zf6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما