موسسه خانه کتاب با هدف تعامل بیشتر با اهالی قلم و پدیدآورندگان کتاب در ایران، «وب‌سایت ثبت‌نام از اهالی قلم» را راه‌اندازی کرده است. این وب‌سایت امروز رونمایی خواهد شد.
«وب‌سایت  ثبت‌نام از اهالی قلم» امشب رونمایی می‌شود

«مجید غلامی‌جلیسه» معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی موسسه خانه کتاب در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در این باره اظهار کرد: در سایت خانه کتاب به نشانی www.ketab.ir امکاناتی فراهم شده است که پدیدآورندگان با استفاده از آن می‌توانند یک صفحه شخصی (پروفایل) برای خود ایجاد کنند.

وی توضیح داد: پدیدآورندگان با ایجاد پروفایل شخصی در این سایت، می‌توانند با مخاطبان آثارشان، ناشران، موسسات و پژوهشگاه‌های مختلف در تعامل بیشتر باشند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی موسسه خانه کتاب توضیح داد: در این راستا هر نویسنده‌ای می‌تواند اطلاعات شخصی خود اعم از شماره تلفن، آدرس ایمیل و نشانی خود را در صورت تمایل بر روی این پروفایل قرار دهد تا مخاطبان، ناشران، موسسات و پژوهشگاه‌های مختلف بتوانند با آن‌ها در ارتباط باشند.

غلامی‌جلیسه افزود: همچنین امکان درج و ثبت زندگینامه، رزومه کاری و عکس پدیدآورندگان نیز از دیگر امکانات «وب‌سایت ثبت‌نام از اهالی قلم» به شمار می‌آید.

وی با اشاره به سایر خدمات این وب‌سایت گفت: پدیدآورندگان از این طریق می‌توانند ضمن این‌که اطلاعات کتاب‌ها و آثارشان را در وب‌سایت خانه کتاب ملاحظه کنند، خانه کتاب را درباره صحت و سقم این اطلاعات باخبر کنند.

معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب افزود: با راه‌اندازی «وب‌سایت ثبت‌نام از اهالی قلم» امکان درج آثار جدید پدیدآورندگان نیز فراهم می‌شود.

غلامی‌جلیسه از تغییرات این وب‌سایت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این وب‌سایت در آینده نه چندان دور به یک شبکه اجتماعی اهل قلم به منظور ارتباط هر چه بیشتر اهالی قلم با یکدیگر و تعامل با ناشران و سایر مراکز فرهنگی، تبدیل خواهد شد.

وی اظهار کرد: هفته آینده در این وب‌سایت، امکان دریافت کارت اهل قلم نیز فراهم خواهد شد؛ این امکان با هدف کم کردن تعداد مراجعات اهالی قلم به خانه کتاب و حرکت به سمت و سوی تعاملات الکترونیکی با کاربران طراحی شده است.

معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب در پایان این گفت و گو افزود: نسخه این وب‌سایت در حال حاضرآزمایشی است و در آینده نزدیک (تا پایان سال جاری) نسخه اصلی و نهایی آن راه‌اندازی خواهد شد.

«وب‌سایت ثبت‌نام از اهالی قلم» امروز (14 تیرماه) با حضور سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نجفعلی میرزایی، مدیرعامل موسسه خانه کتاب و اهالی قلم در دانشگاه تهران رونمایی خواهد شد.

کد مطلب : ۲۰۲۵۸۲
http://www.ibna.ir/vdcg7x9xxak9zn4.rpra.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما