واحد کودک و نوجوان انتشارات ذکر کتاب مرجع «نخستین دایره‌المعارف دریاها و اقیانوس‌ها» نوشته بن دن و ترجمه جواد ثابت‌نژاد را به دست نوجوانان رساند.
تصویر کتاب
تصویر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب مرجع «نخستین دایره‌المعارف دریاها و اقیانوس‌ها» ضمن ارایه اطلاعات جامع و قابل فهم با معرفی وب‌سایت‌هایی به نوجوانان می‌آموزد چگونه با استفاده از اینترنت و وصل شدن به سایت‌های مورد نظر اطلاعات بیشتری درباره زیست شناسی دریاها و اقیانوس‌ها کسب کنند.

این کتاب حاوی تصاویر رنگی جالب و آموزنده‌ای است که در تکمیل مطالب و اطلاعات متن بسیار مفید است. گزیده‌ای از تصاویر قابل دانلود این کتاب نیز در وب‌سایت‌های معرفی شده قابل دسترسی است.

فصل هایی مانند «صخره‌های مرجانی»، «زندگی زیر آب»، «سپر ماهی»، «جانوران سمی»، «گرم شدن زمین»، «آینده اقیانوس‌ها»، «تخلیه اقیانوس‌ها» و «واقعیت‌های زیر دریا و آمار و ارقام»  در «نخستین دایره‌المعارف دریاها و اقیانوس‌ها» به چاپ رسیده است.

در بخشی از فصل «آینده اقیانوس‌ها» می‌خوانیم: «در حالی که سوخت‌هایی مانند نفت روزی تمام می‌شود، استفاده از آن‌ها به زمین آسیب می‌رساند. اما روش‌هایی برای کسب انرژی از دریاها وجود دارد. در آینده می‌توانیم بیشتر انرژی مورد نیازمان را از دریا بگیریم و حتی در دریا زندگی کنیم...» 

در  این کتاب نوجوانان می‌توانند ماهی بکشند، به مدرسه دریانوردی بروند، رمز اینترنتی غذا را باز کنند، غذاخوردن بارناکل‌ها را ببینند، صدای نهنگ‌ها را بشنوند و شباهت‌های آن‌ها را پیدا کنند.

واحد کودک و نوجوان انتشارات ذکر کتاب مرجع «نخستین دایره‌المعارف دریاها و اقیانوس‌ها» را در قالب 64 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه منتشر کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را به بهای 85 هزار ریال خریداری کنند. 

کد مطلب : ۲۰۲۲۹۳
http://www.ibna.ir/vdcf10d0mw6dx0a.igiw.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما