‌علی صالح،‌ در حاشیه آیین افتتاحیه جشنواره ملل دانشجویان غیر ایرانی بااشاره به علاقه‌مندی‌اش به آثار امام خمینی (ره) و شهید مطهری گفت: برای ادامه تحصیل ایران رابه آمریکا ترجیح دادم.
ایران را به آمریکا ترجیح دادم/ به آثار امام خمینی و شهید مطهری علاقه‌مندم

‌علی صالح،‌ دانشجوی لبنانی‌تبار، در حاشیه آیین افتتاحیه جشنواره ملل دانشجویان غیر ایرانی و دوازدهمین آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی دانشگاه‌های سراسر کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: سه سال پیش که به ایران آمدم ابتدا در دانشگاه قزوین زبان فارسی را آموزش دیدم و بعد در گروه ژنتیک مولکولی مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دادم.

این دانش‌آموخته برگزیده رشته ژنتیک مولکولی، در پاسخ به پرسشی درباره دلیل انتخاب این رشته برای ادامه تحصیل در ایران افزود: رشته مقطع کارشناسی‌ام در لبنان علوم زیستی بود، به گرایش ژنتیک علاقه داشتم اما در کشورم امکاناتی برای تحقیق در این حوزه وجود نداشت. در آزمون ورودی دانشگاه تربیت مدرس پذیرفته شدم و به ایران آمدم. 

وی درباره وضعیت منابع ایرانی رشته ژنتیک مولکولی و مدرسان این حوزه گفت: هر چند منابع دانشگاهی این رشته بیشتر ترجمه یا به زبان اصلی هستند، اما مقالات متعددی در زمینه پیشرفت‌‌های دانشمندان ایرانی در این حوزه منتشر می‌شود، با این‌حال هنوز منبع کاملی در قالب کتاب در این حوزه علمی تولید نشده است. مدرسان ایرانی توانسته‌اند بعد از تحصیل در خارج، آموخته‌های خود را به خوبی منتقل و به تولیدات علمی دست پیدا کنند.

ایران را برای تحصیل به آمریکا ترجیح دادم
صالح در پاسخ به پرسش دیگری درباره سایر گزینه‌های انتخاب برای ادامه تحصیل گفت: من متولد ایالت هیوستون آمریکا هستم و موقعیت ادامه تحصیل در آمریکا را داشتم، اما ایران به دلیل اسلامی بودن و درجه بالای علمی بهترین گزینه من برای ادامه تحصیل بود. همسرم نیز دانشجوی دانشگاه‌ ایران است.

این دانش‌آموخته لبنانی‌تبار در پایان با اشاره به برنامه آینده‌اش برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا درباره گفت:‌ به احتمال زیاد برای مقطع دکترا در ایران می‌مانم و بعد از دانش‌آموختگی به لبنان برمی‌گردم و مقدمه کار تحقیقاتی مشترکی بین ایران و لبنان را فراهم می‌کنم.

کد مطلب : ۲۰۰۱۴۷
http://www.ibna.ir/vdcbagb5zrhbg8p.uiur.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما