عليخاني معتقد است مخاطبان آموت بیشتر دنبال آثار تالیفی‌اند و در مجموع فروش آثار تالیفی در غرفه آموت، برتری بیشتری نسبت به کتاب‌های ترجمه شده داشت.
نمايشگاه امسال نظم بهتري داشت/ 40درصد مخاطبان ما ثابت هستند
یوسف علیخانی، مدیر مسئول انتشارات «آموت» که در مراسم افتتاحيه نمايشگاه امسال جايزه ناشر برتر در بخش ويژه را دريافت کرد، پس از به پایان رسیدن نمایشگاه گفت: بطور کلی در برگزاری نمایشگاه بیست و هفتم با تغییراتی نظم بیشتری را نسبت به سال‌های گذشته شاهد بودیم، اما موضوعی که هنوز تغییر نکرده روند و پروسه طولانی برای گرفتن مجوز کتاب است، بطوریکه بسیاری از کتاب‌هایی که می‌توانستند به نمایشگاه برسند، در انتظار کسب مجوز ماندند.

علیخانی ادامه داد: از جمله یکی از این آثار که پروسه کسب مجوز انتشار آن طول کشید، رمان «بودن» نوشته یرژی کاشیسنکی نویسنده لهستانی آمریکایی بود که با ترجمه مهسا ملک‌مرزبان، در روز پایانی نمایشگاه بین‌المللی کتاب منتشر شد. این رمان درباره باغبانی 40 ساله است که بعد از مرگ صاحب‌کارش مجبور به ترک محلی که در آن کار کرده، می‌شود. اما چون تا پیش از آن هیچ‌گاه از محل کارش خارج نشده‌، مواجهه‌اش با جهان بیرون و همچنین ارتباط مردم و صحبت‌ کردن با این فرد عجیب موضوع این رمان است.

ناشر نمونه و برگزیده سال 93 دلیل استقبال عمومی از آثار این نشر را در نمایشگاه داشتن مخاطبان ثابت عنوان کرد و گفت: با شناختی که طی سال‌های اخیر از مخاطبان ثابت خود به دست آورده‌ایم، می‌توانم بگویم که چهل درصد مخاطبان نشر آموت ثابت اند و در هر نمایشگاهی حاضر می شوند، و از آنجا که ما در نمایشگاه‌های مختلف استانی هم حاضر می‌شویم، بین 10 تا 15 درصد از مخاطبان ما در شهرستان‌ها حضور دارند. در کنار این ما برای سایر مخاطبان گذری هم در مجموعه آموت برنامه‌هایی داریم تا به درصد مخاطبان ثابت ما جذب و اضافه شوند.

وی همچنین درباره آثار ارائه شده از طرف این ناشر در نمایشگاه گفت: خوشبختانه همچون هرسال استقبال مخاطبان از غرفه آموت خوب بوده، بطوریکه بسیاری از کتاب‌هایمان در نمایشگاه به اتمام رسيد و البته متاسفانه برخی از علاقمندانی که برای تهیه این کتاب‌ها مراجعه می‌کنند در انتظار چاپ بعدی کتاب می‌مانند.

علیخانی ادامه داد: از کتاب‌هایی که چاپ آنها در این نمایشگاه به اتمام رسید، چاپ ششم رمان «شوهر عزيز من» نوشته خانم كلهر بود که اولین بار در بهار 91 به چاپ شد و با قرار گرفتن در لیست کتاب‌های پرفروش سال، به سرعت چاپ‌های بعدی خود را پشت سرگذاشت و چاپ ششم آن هم به پایان رسید. همچنین رمان «پیش از آنکه بخوابم» نوشته اس جی واتسون با ترجمه خانم قندهاری و مجموعه داستان طنز «آقا پری» نوشته جمیله مزدستان که هر دو اثر چاپ سوم خود را به پایان رساندند.

وی در ادامه به چاپ دوم «پاییز حافظیه» اشاره کرد و گفت: این اثر نیز که دومین رمان «م.آرام» نویسنده شیرازی و نامزد دریافت جایزه ادبی جلال‌ آل‌احمد است، با فروش تمام نسخه‌های چاپ دوم، به پایان رسید. همچنین 3 کتاب «شومینه خاموش»، «رحمت دراکولا» و «زندگی اسرار آمیز» که چاپ اول خود را به این نمایشگاه رسانده بودند، که با استقبال مخاطبان به اتمام رسیدند و در آستانه چاپ دوم قرار گرفتند.
کد مطلب : ۱۹۹۶۲۹
http://www.ibna.ir/vdcdxn0fnyt0n96.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما