مدیر انتشارات ایرانشناسی درباره برنامه‌های این انتشارات در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: «پرنده‌های شکاری ایران» و «طبیعت‌گردی با گیاهان ایران» دو کتابی است که در سال 93 به چاپ رسیده‌ و قرار است در نمایشگاه کتاب رونمایی شوند.
«پرنده‌های شکاری ایران» بر فراز نمایشگاه کتاب به پرواز درمی‌آیند

امیرحسین بختیاری با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: انتشارات ایرانشناسی در این دوره از نمایشگاه با بیش از یک‌صد عنوان کتاب حضور پیدا می‌کند و دو عنوان کتاب نیز از سوی این انتشارات رونمایی خواهد شد. 

وی با اشاره به عناوین کتاب‌های منتشر شده سال گذشته این انتشارات اظهار کرد: در سال 92، برای نخستین‌بار کتاب «ردپا و آثار جانوران» تالیف مشترک سعیده بنی‌اسد و سعید چراغی از سوی انتشارات ایرانشناسی به چاپ رسید. این کتاب می‌تواند به‌عنوان مرجعی برای کارشناسان و همچنین علاقه‌مندان به طبیعت و حیات‌وحش مورد استفاده قرار گیرد. «خزندگان و دوزیستان ایران» کتاب ارزشمند دیگری است که در سال 92 منتشر شد. کامران کمالی در این کتاب تمام گونه‌های خزندگان و دوزیستان ایران را معرفی کرده است.

مدیر انتشارات ایرانشناسی در ادامه به اسامی مهم‌ترین کتاب‌های این انتشارات که در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارایه می‌شوند، پرداخت و گفت: «آبشارهای ایران» تالیف مجید اسکندری تمام آبشارهای ایران را به تفکیک هر استان به همراه مسیرهای دسترسی به آن معرفی می‌کند. کتاب «حیات در منظومه شمسی» نوشته حسن قضاوی به شرایط حیات در منظومه شمسی، قمرها، شهاب سنگ‌ها و دنباله‌دارها می‌پردازد. 

وی ادامه داد: کتاب «نجوم برای همه» تالیف استفن پی ماران با ترجمه منصوره جلیل‌خانی و مهسا طاهری عنوان کتاب دیگری است که در نمایشگاه ارایه می‌شود. این کتاب مجموعه‌ای کامل از مفاهیم مهم و اساسی علم نجوم است که با بیانی ساده و قابل فهم برای علاقه‌مندان به نجوم تالیف شده است. 

بختیاری در پایان سخنانش تعداد دیگری از عناوین کتاب‌های انتشارات ایرانشناسی را برشمرد و گفت: «آفرین آفرینش»، «اطلس جاده‌ای ایران»، «اطلس جیبی جاده‌های ایران»، «نقشه‌های سیاحتی استان‌های کشور»،‌ «سفرنامه آلفونس گابریل»، «درخت‌های ایران»، «پروانه‌های ایران»، «سفرنامه کارستن نیبور»، «رصد ماه»، «هفت‌پیکر»، «بارش‌های شهابی»، «ناتنی‌ها»، «عکاسی نجوم»، «اکوموزه، انسان و بوم»، «نگاهی به ابیانه»، «قارچ‌های سمی ایران»، «نگاهی به ماسوله»، «نقشه آسمان شب»، «سفال و سرامیک‌سازی»، «بیابان‌گردی در ایران»، «کارشناسی آثار صنایع دستی»، «اطلس جیبی گردشگری شهر تهران»، «کاوش در فضا»، «منظومه شمسی، زهره»، «منظومه شمسی، مریخ»، «منظومه شمسی، زمین»، «نمایی از ایران، خلیج همیشه فارس» و «آسمان شبانه» برخی از کتاب‌هایی هستند که در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارایه می‌شوند.

کد مطلب : ۱۹۷۵۵۳
http://www.ibna.ir/vdchmqnzx23nwmd.tft2.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما