کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آقای مهربان به زبان ساده براي کودکان

7 ارديبهشت 1393 ساعت 19:21

گزارشگر :

حسن دولت‌آبادی از انتشار نمایش‌نامه «آقای مهربان» با موضوع امام رضا(ع) برای کودکان خبر داد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، حسن دولت‌آبادی، نویسنده کودک و نوجوان، گفت: کودکان به اجرای تئاتر و نمایش علاقه زیادی دارند، لذا با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم علاوه بر آموزش نکات تربیتی و اخلاقی آن‌ها را با مشاهیر بزرگ مانند امامان، شاعران و نویسندگان ارزشمند آشنا کنیم.

نویسنده مجموعه 30 جلدی «نمایشنامه‌های آسان» افزود: بیان کردن نکات آموزنده زندگی بزرگان و امامان به‌ وسیله نمایش می‌تواند درس‌های با ارزشی را برای آینده در اختیار کودکان و نوجوانان قرار دهد.

دولت‌آبادی ادامه داد: نمایشنامه‌ «آقای مهربان» کتابی است که در آن سعی شده با نمایش، بخش کوچکی از ابعاد شخصیتی و زندگی امام رضا(ع) برای بچه‌ها بیان شود.

وی افزود: مراحل تالیف و ویراستاری این اثر به پایان رسیده و به زودی توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر خواهد شد.

نویسنده «روباه به مهمانی می‌رود» گفت: این روزها مشغول مطالعاتی درباره شاهنامه و مضامین دیگر هستم و می‌خواهم در آینده نمایش‌نامه‌ای به زبان ساده و کودکانه درباره شاهنامه بنویسم تا کودکان با این کتاب خوب بیشتر آشنا شوند.

حسن دولت‌آبادی، نویسنده کودک و نوجوان سال 1335 در ساری متولد شد. از وی آثار فراوان و ارزشمندی مانند مجموعه سی جلدی «نمایشنامه‌های آسان»، «پری مهربانی»، «جنجال در جنگل»، «افسانه پولک»، «خوب و عزیزی ایران زیبا»، «خوبی کن و با خدا باش»، «گربه و پلنگ»، «بازنشسته» و «پل» منتشر شده است.


کد مطلب: 197203

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/197203/آقای-مهربان-زبان-ساده-براي-کودکان

ایبنا
  http://www.ibna.ir