مدیر کاغذفروشی «تبریز کاغذ» در استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: بازار کاغذ در مسیری نزولی حرکت می‌کند اما همگان همواره منتظر معجزه‌ای‌اند تا بهای کاغذ بیش از این کاهش یابد.
خریداران کاغذ منتظر معجزه‌اند
حیدر خانزاده در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: در این روزها روند کاهش بهای کاغذ قدری بی‌منطق شده است و باید مسوولان بکوشند با مدیریتی جدی بازار کاغذ را به ثبات برسانند.
 
وی ادامه داد: در شرایط فعلی، واردات کاغذ سبب کاهش بهای آن نشده است بلکه افرادی که پیش از این کاغذ را با بهای افزون‌تر خریداری کرده‌اند و اینک چک‌هایشان در حال برگشت خوردن است. بنابراین، کاغذ را با بهایی ارزان‌تر از خرید خود به فروش می‌رسانند تا بتوانند چک‌های خود را بگشایند. اکنون فزونی کاغذ سبب کاهش بهای آن شده است.
 
مدیر کاغذفروشی «تبریز کاغذ» اظهار کرد: در شرایط فعلی هم پول و هم کاغذ کافی در بازار موجود است اما آنچه که سبب نابه‌سامانی این بازار شده، جای خالی مدیریت و رسیدگی جدی و قاطع است. سا‌ل‌ها قبل، پیش از افزایش بهای کاغذ تعزیرات حکومتی به شدت بر عملکرد کاغذفروشان توجه می‌کردند اکنون نیز ضرورت دارد تعزیرات حکومتی برای بار دیگر وارد عمل شوند.
 
وی پیشنهاد داد: هنگامی که برای خرید کاغذ اقدام می‌کنیم زمان تحویل آن را سه هفته بعد اعلام می‌کنند اما ورود کاغذ خریداری شده به کشور حدود چهارماه می‌انجامد. با طولانی شدن زمان تحویل کاغذ، افراد بهای پول راکد خود را روی بهای کاغذ می‌کشند. بنابراین، شاهد افزایش بی‌رویه و بی‌منطق بهای کاغذ می‌شویم. به نظرم اگر مسوولان زمان تحویل کاغذ را بر اساس برآوردهای خود ارایه دهند، نابه‌سامانی این بازار به سرعت از بین خواهد رفت.
کد مطلب : ۱۹۲۰۶۳
http://www.ibna.ir/vdciqrazpt1a3u2.cbct.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما