جلسه نقد مجموعه شعر طنز «فقط محض جروبحث» اثر راجر مگاف، طنزپرداز انگلیسی‌زبان، با حضور احمد پوری، علی عبداللهی و سجاد صاحبان‌زند در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.
علی عبداللهی/احمد پوری
علی عبداللهی/احمد پوری

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جلسه نقد مجموعه شعر طنز «فقط محض جروبحث» عصر فردا، سه‌شنبه، اول بهمن، از ساعت 17 با حضور احمد پوری، علی عبداللهی و سجاد صاحبان‌زند (کارشناسان برنامه) و همچنین مترجمان اثر در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

این مجموعه دربرگیرنده 76 قطعه شعر کوتاه و بلند از این شاعر بریتانیایی است. شاعر اغلب مسایل اجتماعی و زندگی روزمره انسان‌ها را در این شعرها دستمایه سرایش قرار داده و گاهی به مسایل عاطفی اما باز هم با رگه‌هایی از طنز پرداخته است و طنز او به نوعی طنز تلخ است.

مگاف متولد 9 نوامبر 1937 است.او سرودن شعر را از دوران تحصیل در دانشگاه آغاز کرده است، اما پس از پیوستن به آدریان هنری و برایان پتن و انتشار دو مجموعه شعر مشترک با آنان، به شهرت بسیاری دست می‌یابد. مگاف از مشهورترین شاعران طنزپرداز ادبیات انگلیسی‌زبان است. وی جایزه ادبی کالماندلی (1983) و دکترای افتخاری دانشگاه «رائه همپتون» و «لیورپول» را به خود اختصاص داده است.

«تابستان با مونیکا» (1967)، «خارج نوبت» (1972) و «کسوف‌های هر روزه» (2002) از آثار این شاعرند.

مجموعه شعر طنز «فقط محض جروبحث» اثر راجر مگاف، در 76 صفحه و با ترجمه یگانه وصالی و وحید روزبهانی از سوی انتشارات مروارید منتشر شده است. 

سرای اهل قلم در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره 2 واقع شده است.

کد مطلب : ۱۹۱۷۸۴
http://www.ibna.ir/vdch6znzk23nwqd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما