کتاب «در جستجوی اصالت» نوشته چارلز گیان با ترجمه آرش محمداولی به چاپ رسید. در این کتاب سیر تاریخی مفهوم اصالت و مصادیق آن در ادبیات و فلسفه تحلیل شده است.-
روی جلد کتاب
روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، محمداولی، مترجم کتاب «در جستجوی اصالت» گفت: موضوع اصلی این کتاب بررسی معنای اصالت است و در کنار آن به پرسش‌هایی از قبیل «چه نوعی از زندگی اصیل است؟» نیز پاسخ داده می‌شود. 

وی افزود: این سوالات در زندگی امروزه بسیار مطرح شده است و طیف وسیعی از انسان‌ها در جست‌وجوی یک «بُعد اصیل» برای زندگی خود هستند. 

محمداولی همچنین اظهار کرد: نویسنده در این کتاب خاستگاه مفهوم اصالت در تاریخ اندیشه را بررسی می‌کند و سیر تکاملی آن در دوره‌های مختلف تاریخی را با استفاده از مصادیق آن در ادبیات و تاریخ فلسفه، نشان می‌دهد. 

این مترجم در توضیح مصادیق مورد استفاده نویسنده برای بررسی مفهوم اصالت گفت: نویسنده مفهوم اصالت را از زمان سقراط و افلاطون و با استفاده از کتاب‌ها و رساله های افلاطون بررسی کرده و در ادامه به آثار ادبی دوره رومانتیسیسم می‌پردازد و در پایان به شرح این مفهوم در تفکر پسامدرنیته می‌رسد. در دوران پسامدرن از سوژه «مرکزیت زدایی» می‌شود. با وجود این آرمان اصالت نابود نشده و به صورت دیگری به عنوان مثال در تفکر نیچه و ارایه هنرمندانه خویشتن، خود را عیان می‌کند. 

محمداولی در پایان گفت: به تازگی ترجمه مجموعه‌ای از مصاحبه‌های آندری تارکوفسکی، سینماگر شهیر روسی را به پایان رسانده‌ام که به احتمال زیاد این کتاب در نمایشگاه کتاب سال آینده (1393) عرضه می‌شود. هم‌اکنون نیز ترجمه کتابی با عنوان «از گراماتولوژی دریدا» را ترجمه می‌کنم. ژاک دریدا، فیلسوف فرانسوی کتابی با عنوان «از گراماتولوژی» دارد و کتابی که ترجمه می‌شود، نقد  و تحلیل این اثر است. 

کتاب «در جستجوی اصالت» نوشته چارلز گیان و ترجمه آرش محمداولی با شمارگان هزار و 100 نسخه، 216 صفحه و بهای 9 هزار و 500 تومان از سوی انتشارات ققنوس روانه کتابفروشی‌ها شده است.

کد مطلب : ۱۸۸۷۸۴
http://www.ibna.ir/vdcdjj0foyt0j56.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما