مجموعه داستان 6 جلدي «هزاران غنچه» نوشته مهشيد سيما نريمان‌زاده از سوي نشر ميكائيل به بازار كتاب راه يافت.-
طرح جلد كتاب
طرح جلد كتاب

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، مجموعه 6 جلدي از داستان‌ها با نام «هزاران غنچه» نوشته مهشيد سيما نريمان‌زاده از سوي انتشارات ميكائيل روانه بازار كتاب شد. اين مجموعه از داستان‌هايي پيوسته تشكيل شده است كه هر كدام از آن‌ها مي‌تواند در قالبي مجزا از ديگر داستان‌ها قرار داشته باشد. 
 
«گذر از معبر تاك»، «قطرات سرگردان»، «در خنكاي سايه درختي كهنه»، «... و هنوز در هواي خانه»، «در قلب ستاره‌هاي ناپيدا» و «روزي دامان خدا را خواهم گرفت» از كتاب‌هاي اين مجموعه هستند. 

«نَفَس زمين»، «همچون پروانه»، «گذر از دالان درد»، «لطف خدا»، «يادهاي زنگار گرفته»، «درهم شكسته‌ام»، «كار خود را به چنگ آر»، «خورشيد آنجاست»، «تواني دوباره براي برخاستن»، «خودت را دوست بدار تا مي‌تواني»، «در قلب ستاره‌هاي ناپيدا»، «بر زورق حوادث»، «كوچكي مشكلات»، «تلاش در راه هدف»، «آن‌ها كه در عمل در جا زدند» و «رجعت به بچه‌هاي سرزمينم» از بخش‌هاي كتاب «گذر از معبر تاك» هستند. 

در بخشي از اين كتاب آمده است: «آيا شده است از معبر تاك عبور كني و صداي دردناك او را بشنوي؟ و به صبر بي‌پايانش بينديشي به هنگام رويش انگور...؟ ولي تاك تابستانه، از تابش نور خورشيد جان مي‌گيرد و سرانجام، انگورهاي خود را به بار مي‌نشاند، خوشه‌هاي زمردين و ياقوتي!
گاه در برهه‌اي از محدوده زماني بودنمان، دردها آنچنان، خود را مي‌نمايانند، كه مي‌انديشي از اين مرحله به سلامت نخواهي گذشت...
گاه شده است خود را ببازي و تصور كني تحمل آن همه رنج را نداري...» 

كتاب «گذر از معبر تاك» در 140 صفحه، با شمارگان هزار نسخه، به قيمت پنج هزار و 500 تومان و از سوي انتشارات ميكائيل به بازار كتاب راه يافت.

«در انتظار معجزه»، «خواسته‌هاي من»، «روح و آرزوها»، «روحي كه مي‌خواهد برود»، «گم شده‌ام»، «راهي نوين»، «تنها مي‌مانم»، «گم شدگان»،‌ »بيداري آرزوهاي خاموش»، «پيدا خواهي شد»، «رسيدن به خود»، «اصل رجعت»، «دگرديسي ناقص»، «كلاف سر درگم»،‌ »خودباوري»، «رضايت روح والا»، «خواهش از خدا»، «روزهاي از دست رفته من»، «پژواك سرگرداني» و «مادرشان خورشيد» از داستان‌هاي و حكايت‌هاي مجموعه «قطرات سرگردان» هستند.

در قسمتي از اين كتاب مي‌خوانيم: «با ديدن درخت انار باغچه‌مان، كه مظلوم‌وار تلاش مي‌كند تا خود را زنده نگاه دارد، به ماندن اميدوارتر مي‌شوم. درختي كه محكوم به زير سايه ماندن درخت خرمالوي تنومند حياط است كه روز به روز بزرگتر و پرشاخ‌ و برگ‌تر مي‌شود.» 

كتاب «قطرات سرگردان» در 176 صفحه، با شمارگان 500 نسخه، به قيمت 6 هزار و 500 تومان و از سوي انتشارات ميكائيل روانه بازار كتاب شد.

«ترميم كشتي شكسته»، آغازي فصلي نو»، «مسافران موقت خاك»، «دخيل به امامزاده»، «مبادا جا گذاشته باشمش»، «روياي دريا و باران»، «برق آخرين نگاهش»، «تنگدستي آن دست‌ها»، «دسته گل»، «زيباترين فرياد زندگي»، «خلقت شگفت‌آور»، «قلب تپنده ستاره»، «نبض ثانيه‌ها»، «دخترك در باد مي‌دويد»، «رفتگان اين خاك» و «جمع اضداد» نیز نام داستان‌های کتاب «در خنكاي سايه درختي» هستند. 

در بخشي از اين كتاب آمده است: «چه در پولك‌هاي سفيد برف كه بر سر و رويم مي‌باريد، و چه در گرماي مطبوع خانه كه بر جانم مي‌ريخت، احساس كردم، خودم را دارم! احساس كردم، از اين فكر گرم مي‌شوم. رازي دورني كه مرا شاد مي‌كرد. گويي همه آنچه روي مي‌داد، مرا به سوي خودم رهنمون مي‌ساخت!» 

كتاب «در خنكاي سايه درختي كهنه» در176 صفحه، با شمارگان 500 نسخه، به قيمت 6 هزار و 500 تومان و از سوي انتشارات ميكائيل منتشر شد.

کد مطلب : ۱۸۵۱۳۳
http://www.ibna.ir/vdcipwazpt1avz2.cbct.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما