کتاب «آزمایشگاه مبانی مهندسی برق» تالیف محمد وطنی و علی کیانی با موضوع برق، حاوی مطالب مرتبط با مدارهای برقی و دستنامه‌های آزمایشگاهی، از سوی انتشارات محتشم کاشان به چاپ رسید./
تصویر روی جلد کتاب
تصویر روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب حاضر، از کتاب‌های درسی دانشگاهی در شاخه‌های مختلف رشته‌ مهندسی برق است که برای استفاده دانشجویان این رشته در دانشگاه فنی ‌و حرفه‌ای تدوین شده‌است. 

این کتاب در 11 فصل تنظیم شده‌است. در ابتدای هر فصل، نکات کلیدی و مهم مرتبط با موضوع فصل مطرح شده و سپس با اشاره به اهداف مورد‌نظر از هر آزمایش، وسایلی که برای آن آزمایش مورد نیاز است، معرفی شده‌اند.

کتاب «آزمایشگاه مبانی مهندسی برق» به بیان و بررسی دقیق موضوعاتی چون ایمنی و حفاظت الکتریکی، انواع مقاومت الکتریکی و اندازه‌گیری ولتاژ، جریان و توان، مدار مقاومت و قوانین مربوط در جریان مستقیم، مدار RC، مدار RL و جریان الکتریکی متناوب سینوسی تک‌فاز پرداخته‌است. 

از مهم‌ترین سرفصل‌های این کتاب می‌توان به مدارهای RL، مدارهای RC سری و موازی، مدارهای RLC سری و موازی، جریان الکتریکی متناوب سینوسی سه فازه، ترانسفورماتور تک‌فاز و سه فاز، ماشین‌های الکتریکی جریان مستقیم DC و ماشین‌های الکتریکی جریان متناوب اشاره کرد. 

کتاب «آزمایشگاه مبانی مهندسی برق» با شمارگان دو هزار نسخه در 184 صفحه، به قیمت 5 هزار و 500 تومان به همت انتشارات محتشم منتشر شد.

کد مطلب : ۱۸۴۷۸۲
http://www.ibna.ir/vdch6knzi23n6qd.tft2.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما