حوزه هنری استان گیلان شش عنوان کتاب با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در دست انتشار دارد./
محمد پورحِلم
محمد پورحِلم

محمد پورحِلم، معاون فرهنگی حوزه هنری استان گیلان با بیان این مطلب به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: تا پیش از این، حوزه هنری استان گیلان ساختمان اداری متمرکزی نداشت. استانداری به تازگی ساختمانی را در اختیار ما گذاشته است. بنابراین، اکنون در مرحله جابه‌جایی به سر می‌بریم و تا مدت کوتاهی انجام برنامه‌های اجرایی را متوقف کرده‌ایم، اما همچنان روند تولید در حوزه هنری ادامه دارد.

وی توضیح داد: در فرآیند تولیدات حوزه هنری استان

گیلان، شش عنوان کتاب با موضوع‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تالیف و به‌زودی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر خواهند شد.

معاون فرهنگی حوزه هنری استان گیلان عنوان کرد: «حسن تی‌شی» اثر سیدنساء هاشمیان، «از سوباتان تا رمادیه» به قلم امیر حسین‌پور، «جمعاً 10 سال و 39 روز»، «شب‌هایم را گرفتند» و «شب‌ها برمی‌گردم» هر سه نوشته شهاب احمدپور و «به خاطر پدرم» اثر محمد علیزاده عناوین شش‌ کتاب‌ یادشده را تشکیل می‌دهند.
 
پورحِلم توضیح داد: کتاب «حسن تی‌شی» بخش‌هایی از زندگی شهیدحسن شیخ‌شعبانی را در خود جا داده است. نویسنده اثر «از سوباتان تا رمادیه» مجموعه خاطرات صابر نجفی، رزمنده تالشی در دوران هشت سال دفاع مقدس را بیان کرده‌است.

وی ادامه داد: مخاطبان در کتاب «جمعاً 10 سال و 39 روز» با خاطرات چهار نفر از آزادگان شهرستان شَفت آشنا می‌شوند. همچنین کتاب «شب‌هایم را گرفتند» خاطرات ناصر روحی، آزاده شهرستان شَفت را دربردارد.

معاون فرهنگی حوزه هنری
استان گیلان بیان کرد: نویسنده در کتاب «شب‌ها برمی‌گردم» خاطرات نعمت‌الله قائدی، رزمنده‌ای را که دوران اسارتش حدود 9 سال طول کشید، بیان می‌کند. همچنین کتاب «به خاطر پدرم» خاطرات محمد مرادی، آزاده‌ای را که دوران سربازی‌اش در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران گذشته‌است، در خود جا داده است.

پورحِلم مکتوب کردن تاریخ شفاهی دوران هشت سال دفاع مقدس و ارایه آن‌ها به نسل جوان را از جمله اهداف انتشار کتاب‌های مذکور برشمرد و گفت: حوزه هنری استان گیلان از سال 1389 اجرای حدود 40 پروژه در حوزه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در دستور کار خود قرار داده است. در این راستا تیمی متشکل از نویسندگان حوزه‌ مذکور تشکیل شده و آثار متعددی را به نگارش درآورده‌ است.

وی ادامه داد: تاکنون 13 عنوان کتاب از این پروژه تالیف و راهی بازار نشر شده‌اند. حوزه هنری استان گیلان می‌کوشد تا پایان سال، تعداد کتاب‌های تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این پروژه را به 25 عنوان برساند.

کد مطلب : ۱۸۳۳۴۰
http://www.ibna.ir/vdcgtw9qzak97w4.rpra.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما