کتاب‌های داستان علی ناصری برای کودکان و نوجوانان منتشر می‌شوند

جغد شوم نیست

دو کتاب با نام‌های«خواب گمشده مراد» و «قصه‌های ممو» نوشته علی ناصری برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر شد. وی رمانی با نام «بایگوش» را نیز آماده انتشار دارد که در آن باورهای غلط درباره شوم بودن پرنده‌ای مانند جغد نکوهش شده است./
علی ناصری
علی ناصری

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ناصری، نویسنده کودک و نوجوان گفت: رمان «خواب گمشده مراد» به‌تازگی در 98 صفحه و با قیمت چهار هزار و 500 تومان از سوی انتشارات امیرکبیر (شکوفه) منتشر شد. این رمان برای گروه سنی «ب» تا «ه» نوشته شده‌است.

وی افزود: این رمان داستان پسری را بازگو می‌کند که به دنبال خواب خود می‌رود؛ پسری که در یک تصادف پایش را از دست داده و خواب یک امامزاده را می‌بیند. او در خواب دنبال امام‌زاده می‌گردد، اما این‌که او بالاخره به امامزاده می‌رسد یا نه را، خواننده باید استنباط کند.

ناصری ادامه داد: کتاب «قصه‌های ممو» که شامل چهار داستان است در 24 صفحه و با قیمت 2500 تومان از سوی انتشارات دانش‌نگار به چاپ رسیده‌ است. داستان‌های این کتاب به هم پیوسته‌اند.

این داستان نویس گفت: داستان این کتاب نیز درباره یک شخصیت به اسم «ممو»ست. او را در روستایی که زندگی می‌کند به دلیل انجام کارهای عجیب و غریب به عنوان دیوانه می‌شناسند. مثلا وقتی دو بال به زمین روستا فرود می‌آید، هر کسی درباره‌اش نظری می‌دهد اما «ممو» با آن بال‌ها پرواز می‌کند. همین، تعجب روستاییان را برمی‌انگیزد.

ناصری، همچنین درباره آثاری که آماده انتشار دارد، توضیح داد: رمان دیگری در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارم با نام «زمستان تمام می‌شود». این رمان درباره کودکی است که موهایش را از دست داده و به دنبال مقصر می‌گردد. او به دلیل معالجه بد دکتر و به خاطر بیماری پوستی‌اش که زخمی در سرش ایجاد کرده، همه موهایش را از دست می‌دهد.

نویسنده «یک چاه پر از لبخند» افزود: رمان دیگری با نام «بایگوش» آماده انتشار دارم. این رمان درباره بچه جغدی است که در یک روستا از سوی یک کودک به شکل پنهانی نگهداری می‌شود. روستاییان به دلیل نگاه عوامانه حاضر به نگهداری از جغدی که به طور اتفاقی در روستا افتاده، نمی‌شوند. من در این رمان خواستم بگویم که جغد نحس نیست.

وی گفت: این رمان را 12 سال پیش به ناشری سپردم که متاسفانه چاپ نشد. تا اینکه سه سال پیش آن را به انتشارات سوره مهر دادم و همچنان در انتظار انتشار آن هستم. 

ناصری نویسنده حوزه ادبیات کودک و نوجوان متولد 1350 است.

او برای کتاب «نفرین‌های یک کلاغ از پیش مرده» برنده جایزه کتاب سال در بخش کودک و نوجوان تبریز شده است.

«نقاشی‌های بابا» ، «لباسی به نازکی پر زنبور» ، «دراز النگه» ، «ابر و کلاغ» و «روزی روزگاری ستارخان» از کتاب‌های منتشر شده ناصری هستند.

کد مطلب : ۱۸۲۶۶۷
http://www.ibna.ir/vdch-inzq23n6-d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما