کتاب «کنترل وزن و کاهش چربی آسان با تغذیه و ورزش» نوشته دکتر آقاعلی قاسم‌نیان به تازگی از سوی نشر ورزش روانه بازار کتاب شده است. این اثر می‌کوشد رویکردی ویژه را به مخاطبان خود ارایه دهد تا کاهش وزن ماندگار و طولانی مدت آنان بدون داشتن عارضه، به ارتقای سلامت و کیفیت زندگی‌شان بینجامد._
تصویر کتاب
تصویر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اثر حاضر در هشت فصل «تغییر نگرش به مبحث اضافه وزن و چاقی»، «عوامل موثر در ایجاد چاقی و تعیین وزن مطلوب»، «کاهش وزن از راه ورزش»، «دستورالعمل‌هایی برای موفق‌تر شدن برنامه‌های ورزشی»، «فاکتورهای غذایی موثر برکنترل وزن»،‌ «ضعف و قوت رژیم‌های غذایی»، «مواد غذایی کاهش‌دهنده چربی» و «این کتاب در یک نگاه و جداول» تدوین و تالیف شده است.

مخاطبان کتاب کنترل وزن و کاهش چربی آسان با تغذیه و ورزش با مضامینی نظیر عوارض کاهش سریع وزن، تعیین وزن مطلوب، علایم حمله قلبی، انتخاب میان ‌وعده‌های سالم، کاهش وزن یا سونا و جکوزی؟!، اهمیت پروتئین، توصیه‌هایی برای کاهش وزن مطلوب، گرسنگی کاذب، رژیم غذایی پری تکین، رهاکننده‌های هورمون رشد، نوشیدنی‌های رژیمی کلاژنی و نقش تیروئید در چاقی آشنا می‌شوند.

در بخشی از این کتاب نوشته شده است: «چاقی به دو نوع هایپرپلازیک و هایپرتروفی تقسیم می‌شود. در چاقی هایپرپلازیک تعداد سلول‌های چربی افزایش می‌یابد ولی در چاقی هایپرتروفی اندازه و حجم سلول‌ها بزرگ‌تر می‌شوند. تعداد اولیه سلول‌های چربی بدن هر فرد به رژیم غذایی مادر بستگی دارد. کالری اضافی در طول مراحل تکامل می‌تواند به شکل‌گیری و افزایش تعداد سلول‌های چربی منجر شود. از آنجا که افزایش تعداد سلول‌های چربی در دوران بزرگسالی به سختی اتفاق می‌افتد، پس چاقی‌ها هایپرپلازیک در دوران کودکی آغاز می‌شود.»

نخستین چاپ کتاب کنترل وزن و کاهش چربی آسان با تغذیه و ورزش با شمارگان یک هزار نسخه در 200 صفحه و به بهای 150 هزار ريال به تازگی از سوی نشر ورزش راهی بازار کتاب شده است.

کد مطلب : ۱۸۲۴۰۶
http://www.ibna.ir/vdciurazqt1av52.cbct.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما