چهارمین چاپ «کتاب سال امنیت اجتماعی» به همت لیلا سلماسی با همکاری معاونت ‌اجتماعی‌ ناجا، اداره‌ ‌کل مطالعات‌ اجتماعی از سوی نشر آشنایی منتشر شد.-
جلد کتاب
جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب مجموعه مقالاتی در حوزه انحرافات اجتماعی، مسایل مبتلا به جوانان و آسیب‌های شهری را دربر دارد.

به گفته جعفر سید، ناشر کتاب، مجموعه مقالات این اثر از  اطلاعاتی هستند که به همت اداره کل مطالعات اجتماعی در قالب فصلنامه منتشر می‌شدند، او برای آن‌که به این پژوهش‌ها جنبه عمومی‌تری بخشد، تصمیم گرفت این مقالات را در قالب کتاب منتشر کند تا به صورت عام‌تری روابط علت و معلولی ناهنجاری‌های گوناگون اجتماعی بررسی و عنوان شوند.

گزارش‌های تحقیقی و گزارش نشست‌های علمی، بخش‌های اصلی این کتاب را تشکیل می‌دهند. از  مباحث پژوهشی ـ تحلیلی کتاب قطور «کتاب سال امنیت اجتماعی» می‌توان به پیشگیری از وقوع جرم، آسیب‌شناسی اجتماعی، نگاهی به علل و عوامل خودکشی، پیشگیری از جرایم از منظر جرم‌شناسی، رابطه مصرف مشروبات الکلی و جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی، بررسی نقش و عوامل موثر خانواده و بروز آسیب‌های اجتماعی و تربیت دینی و امنیت اجتماعی اشاره کرد. 
 
ناشر این اثر از استقبال نامناسبی که از سوی نهادها و ارگان‌های دولتی از این کتاب شد و خریدهای خوبی برای تامین منابع کتابخانه‌ای از آن صورت نگرفت، گله‌مند است. شاید انتخاب طرح جلد و عنوانی که علاوه بر جذابیت، بیانگر ماهیت حقیقی اثر بود، تاثیر بیشتری بر معرفی و انتخاب کتاب از سوی مخاطبان حقیقی آن داشت.

چهارمین چاپ کتاب «کتاب سال امنیت اجتماعی» را انتشارات آشنایی با شمارگان هزار و 200 نسخه در هزار و 138 صفحه به بهای 45 هزار تومان منتشر کرده است.

کد مطلب : ۱۷۹۰۸۵
http://www.ibna.ir/vdch6wnzm23nqvd.tft2.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما