اکبر نایب‌زاده استنباط احکام از آیات قرآن را در قالب کتاب «آیات احکام» به رشته تحریر درآورد. این اثر به تازگی از سوی انتشارات خرسندی روانه بازار نشر شده است.-
تصویر کتاب
تصویر کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب حاضر در 10 فصل به ارایه مطالبی درباره کتاب بیع، کتاب دین و توابع آن، کتاب حجر،‌ کتاب نکاح، کتاب ارث، کتاب خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها، کتاب وصیت، کتاب حدود، کتاب قصاص و کتاب دیات می‌پردازد.

مخاطبان کتاب آیات احکام با مضامینی درباره رهن، در حرمت ربا، محرمات نکاح، طلاق، ارث پسر و دختر، در اصاله الاباحه، تغییر و تبدیل در وصیت، مساحقه، حد شرب خمر، قصاص اعضا و دیه زخم، حد لواط، برخی اقسام بیع و اسباب انحلال نکاح آشنا می‌شوند.

در بخشی از کتاب آیات احکام نوشته شده است: «می‌گویند در جاهلیت هر کس که سوارکاری بلد نبود و نمی‌توانست جنگ بکند به او ارث نمی‌دادند. لذا، به زنان و کودکان ارث نمی‌دادند این آیه نزل شد و در سبب نزول آن گفتند یکی از صحابه به نام اوس بن ثابت انصاری درگذشت و زن و سه دختر از او باقی ماند، عموزادگان اوس به نام‌های سوید و عرفچه که وصی او بودند همه اموال او را تصرف کردند و به همسر و دختران او چیزی ندادند. زن او خدمت رسول خدا(ص) آمد و از تنگدستی و نداشتن نفقه شکایت کرد. رسول خدا(ص) عموزادگانش را خواست؛ آنان خدمت رسول عرض کردند به کسی که نمی‌تواند اسب سوار شود و با دشمن بجنگد، ارث نمی‌رسد، این آیه نازل شد و پیامبر(ص) به آنان فرمود مال اوس را تصرف ننمایید تا سهم الارث زنان و کودکان روشن شود.»

نخستین چاپ کتاب «آیات احکام» با شمارگان یک هزار نسخه، در 224 صفحه و به بهای یکصد هزار ريال به تازگی از سوی انتشارات خرسندی روانه بازار نشر شده است.
کد مطلب : ۱۷۸۳۵۵
http://www.ibna.ir/vdcgn79qnak9uw4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما