دبیر علمی دومین جایزه ادبی شهید آوینی:

آثار ارسالی با فرهنگ دینی‌ کشورمان هماهنگ‌اند

بهروز اثباتی، دبیر علمی دومین کتاب سال جایزه ادبی شهید آوینی معتقد است: کتاب‌های این دوره علمی‌ترند و سنخیت بیشتری با ابعاد دینی و فرهنگی کشورمان دار‌ند. تحولات کیفی آثار به اندازه‌ای است که می‌توان از آن‌ها به عنوان مرجع بهره گرفت.-
بهروز اثباتی
بهروز اثباتی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از ستاد خبری دومین کتاب سال مقاومت بین‌الملل اسلامی‌(جایزه ادبی شهید آوینی)، سردار بهروز اثباتی دبیر علمی و رییس کمیته داوران حوزه جنگ‌ نرم این جایزه ادبی، وضعیت آثار منتشر شده در این دوره را نسبت به دوره پیش مطلوب توصیف کرد و افزود: تاکنون نزدیک به 100 عنوان کتاب در دو مرحله مورد ارزیابی و بازبینی داوران قرار گرفته‌‌اند و در نهایت آثار برتر انتخاب و معرفی می‌شوند.

وی درباره تفاوت‌ کتاب‌های دومین دوره این جایزه گفت: آثار این دوره علمی‌ترند و در آن پیروی از مبانی غربی کمتر دیده می‌شود. به همین دلیل، با ابعاد دینی و فرهنگی جامعه سنخیت و نزدیکی بیشتری دارند. تاکنون مشابه چنین کتاب‌هایی نداشتیم. تحولات و تغییرات کیفی آثار رسیده تا اندازه‌ای است که می‌توان از این کتاب‌ها به عنوان مرجع بهره گرفت.

اثباتی افزود: آثار بسیار زیادی در حوزه جنگ روانی و تهدید نرم وجود دارند. برای پرداختن به مباحث کلی با کاستی مواجه نیستم اما انتظار داریم که پژوهشگران و مولفان با مرور اجزای موضوع و بررسی واکاوی‌های نوین، جزییات این عرصه را مورد بررسی قرار دهند.

وی درباره جایگاه و اهمیت برپایی جایزه ادبی شهید آوینی تصریح کرد: برپایی این جشنواره فرصت مناسبی را در اختیار نهادهای فرهنگی برای بهره‌برداری از دستاوردهای آن قرار می‌دهد که بتوانند از نتایج آن در تنظیم برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت خود بهره بگیرند و برای رفع نقاط ضعف موجود برنامه‌ریزی کنند.
کد مطلب : ۱۷۷۷۳۲
http://www.ibna.ir/vdcexf8zwjh8ffi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما