کتاب «مسیر صلح» نوشته پوپه مهدوی‌نادر، نخستین زن مسلمانی که با دوچرخه و کوله‌پشتی دور دنیا را رکاب زد، دوشنبه (31 تیرماه) در فرهنگسرای ملل رونمایی می‌شود. این کتاب تجربه‌ها و عکس‌های این زن جهانگرد ایرانی است که به‌عنوان چهره جهانی صلح نیز شناخته شده است.-
پوستر مراسم
پوستر مراسم

مدیر مجموعه پخش انتشارات کلهر به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: کتاب «مسیر صلح» سفرنامه و زندگینامه پوپه مهدوی‌نادر، نخستین زن جوانی که با دوچرخه و کوله‌پشتی به دور دنیا سفر کرد با حضور استادان و پژوهشگران ایرانشناسی و ایرانگردی، دوشنبه (31 تیرماه) در فرهنگسرای ملل رونمایی خواهد شد.

شهرزاد آذرپور افزود: پوپه مهدوی‌نادر که با هدف ترویج صلح و دوستی و با پیام «عشق، دوستی و صلح جهانی» این مسیر را رکاب زد در اجلاس جهانی صلح جوانان 1383 کره جنوبی به‌عنوان یکی از سه چهره جهانی صلح معرفی شد.

وی افزود: رونمایی از کتاب «مسیر صلح» با سخنرانی شهریار روحانی، پژوهشگر حوزه تاریخ و فرهنگ و محمدعلی اینانلو، کارشناس حوزه گردشگری، نویسنده، پژوهشگر و مستندساز برگزار می‌شود.

پوپه مهدوی‌نادر، متولد 1352، نخستین زن جهانگرد ایرانی است که با دوچرخه و با شعار «عشق، دوستی و صلح جهانی» به دور ‏دنیا سفر کرد. سفر وی در نخستین روز فروردین‌ماه سال 1382 همزمان با جنگ عراق و بسته شدن مرز ترکیه آغاز شد و اما به‌همین دلیل 14 فروردین 1382 با پرواز به ایتالیا، سفرش را از واتیکان آغاز کرد. مهدوی‌نادر در سفر 16 ماهه خود از واتیکان به ‏شمال ایتالیا، از ایتالیا به فرانسه و از آن‌جا به انگلستان رفت.
 
مهدوی‌نادر پس از آن از انگلستان با هواپیما به آمریکا و از آن‌جا برای ‏انجام حج واجب راهی عربستان شد و پس از آن نیز به‌سوی هند و نپال رکاب زد. تبت، ایستگاه نخست اورست، ‏چین و کره جنوبی مسیرهای بعدی سفر وی به‌شمار می‌روند. در پایان این سفر و در اجلاس جهانی صلح جوانان 1383 کره جنوبی با اهدای یادبودی به مهدوی‌نادر از وی به‌عنوان یکی از سه چهره صلح جهانی تجلیل شد.

چاپ نخست کتاب «مسیر صلح» در 156 صفحه همراه با عکس‌های پوپه مهدوی‌نادر در دوهزار نسخه و بهای 45 هزار تومان از سوی انتشارات کلهر راهی بازار کتاب شده است.

مراسم رونمایی کتاب «مسیر صلح» و آغاز به‌کار نمایشگاه عکس پوپه مهدوی‌نادر، دوشنبه (31 تیرماه) از ساعت 19 در فرهنگسرای ملل به نشانی بزرگراه صدر، ميدان پيروز، خيابان قيطريه، بوستان قيطريه برپا خواهد شد. نمایشگاه عکس «سفر به دور دنیا» نیز تا چهارم مردادماه از ساعت 10  تا 22  پذیرای علاقه‌مندان است.

کد مطلب : ۱۷۴۸۳۶
http://www.ibna.ir/vdcgwt9q3ak9u74.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما